Www za darmo - czy moge założyć stronę www za darmo?

Wiele osób pisze do mnie z prośbą o poradę jak założyć stronę www za free. Dlaczego ma to być darmowy www? Zapewne dlatego, że osoby te dopiero zaczynają i nie chcą na początku inwestować. Niektórzy też zostali zwabieni przez szumne zapowiedzi zarabiania w sieci i nie wiedza czy im się to uda i też nie chcą inwestować. Amerykanie twierdzą, że strona www powinna zarabiać, jeśli nie zarabia to po co ją tworzyć. Ale do rzeczy czy i jak stworzyć darmowe www?

Aby założyć stronę www za darmo wystarczy założyć konto na jednym z serwisów, które oferują tworzenie blogów. Wystarczy założyć konto, skonfigurować bloga i już.

Zakładając konto na wordpress.com wystarczy tylko zaznaczyć czy chcesz założyć bloga. Blog działa bardzo podobnie jak blot/strona www na wykupionym hostingu. Ma jednak pewne ograniczenia: masz do wyboru proponowane przez serwis motywy graficzne, za dodatkowe usługi np. podłączenie własnej domeny, musisz płacić. Ponadto warto zapoznać się z regulaminem i stosować do niego. Np. wordpress.com nie pozwala na umieszczanie reklam. Niestosowanie się do regulaminu może poskutkować zablokowaniem strony i cała nasza praca idzie na marne.

Darmowe strony www oferowane przez serwisy jak bloger, wordpress.com są dobrym rozwiązaniem dla początkujących, którzy zakładają bloga i jeszcze nie wiedzą, czy będzie im się to podobało. W końcu ilu z nas w dzieciństwie nie zaczynało pisać pamiętnika po to tylko aby rzucić go w kąt po paru stronach. Ja zaczynałam kilka razy i nigdy mnie to nie wciągnęło. Bloga zaś trzeba prowadzić w miarę regularnie – specjaliści twierdzą, że minimum jeden wpis na miesiąc i warto się trzymać przyjętego planu regularności dodawania wpisów. Ja sie nie trzymam, niestety – brak czasu.

Drugi powód dlaczego lepiej jest zakładać strony www darmowe jest taki, że nie każdy chce się bawić w zagadnienia techniczne. Ja się tym pasjonuje, ale dla wielu jest to po prostu nudne.

Jednak jeśli mamy zdecydowany plan do czego będzie nam potrzebna strona www,  odradzam strony  darmowe www.  Szczególnie że koszty założenia i utrzymania strony są małe.

5 Comments
 1. Nie wszyscy też potrafią samemu prowadzić profesjonalną stronę internetową. Mając gotową stronę zostajemy sami z jej zarządzaniem. Systemów zarządzania treścią jest wiele. Najłatwiejszym w użyciu, według mnie, jest CMS – Content Management System. Jeśli zlecałabym komuś tworzenie stron internetowych, to firmie, która używa właśnie tego systemu, ponieważ później, łatwo byłoby mi samej aktualizować moją stronę www. Z tego co wiem, to np. http://www.itea.com.pl/oferta/witryny-www/ własnie używa tego systemu zarządzania treścią witryny. Projektowanie stron www podobno jest proste. Ja sama tego jeszcze nie robiłam. Chętnie się nauczę. Za to, prowadzenie bloga jest baaardzo proste i darmowe.

 2. Nie zupełnie się zgadzam
  Czym innym jest zarządzanie stroną czyli wstawianie nowych treści czy prowadzenie bloga. W końcu blog i strona www to dokładnie to samo, a czym innym projektowanie i jeszcze czymś innym tworzenie strony www.

  Większość ludzi chce po prostu mieć stronę www lub bloga i dodawać do niej treści w łatwy sposób. Nie każdy chce się uczyć technik czy zostać webdesignerem.

  Kiedyś strony robiło się przy pomocy języka html. Aby zrobić stronę trzeba było nauczyć się języka html. Osoby nie zainteresowane znajomością html musiały za każdą zmianę na swojej stronie www płacić firmie webdesignerskiej czy freelancerowi.

  CMS – Content Management System – to jest właśnie system zarządzania stroną www stworzony dla ludzi, których nie interesują sprawy techniczne i chcą wstawiać teksty i zdjęcia na stronę w łatwy i prosty sposób dodając treści przy użyciu prostego formularza. CMS pozwala na to, że firma może dodawanie treści powierzyć prackownikowi i nie musi za zmianę jednego wyrazu płacić firmie designerskiej.

  CMS jest programem napisanym w php, który instaluje się na serwerze i który sam tworzy stronę www a my nie musimy nic robić. To znaczy musimy go skonfigurować – dodać wtyczki zwiększające funkcjonalność i dodać szablon graficzny. Wyglądu strony nie musimy sami projektować. Można kupić lub znaleźć za darmo gotowy szablon graficzny, którzy wystarczy zainstalować.

  Systemów zarządzania treścią CMS jest sporo: Worpdress, joomla, drupal, sklepy internetowe np. prestashop i wiele innych. Przewaznie są to programy darmowe. Niektóre firmy oferują autorskie, napisane przez siebie, cmsy. Ma to wady i zalety. Taki cms można dokładnie przystosować, napisać dla potrzeb użytkownika. Z drugije strony w przypadku zmiany firmy administrującej stroną trzeba robić wszystko od nowa. Natomiast darmowe rozwiązania jak WP, joomla każdy informatyk potrafi zmodyfikować.

  Najłatwiejszym systemem jest system blogowy wordpress. Ma intuisyjny panel administracyjny i każdy może się łatwo zorientować jak wszystko działa.

  Faktycznie projektowanie stron www jest dość łatwe. Ale technologie idą do przodu i dziś już nie wystarczy nauczenie się html i css. Projektowanie stron www to jest raczej wymyślenie ładnej szaty graficznej i funkcjonalności strony. Natomiast samo zrobienie strony www polega na zainstalowaniu cmsu i już.

  Faktycznie prowadzenie bloga jest łatwe i darmowe. To znaczy darmowe jak sie zakłada bloga w jakimś serwisie np. blogger. Jeśli chcemy zainstalować cms musimy zapłacić za hosting.

  Zapraszam do oberzjenia mojego portfolio: http://porffolio.malgorzata-jasklowska.pl

 3. A ja powiem jeszcze coś innego.
  Prostą, statyczną stronę internetową można zrobić własnym sumptem. Szata graficzna w gimpie, przycięcie layoutu html’em, który nie jest taki straszny, jak się wydaje. Jeśli ktoś ma zmysł graficzny i lubi uczyć się czegoś nowego, to nie widzę problemu, żeby udało mu się to zrobić. Najwyżej poświęci na całą imprezę tydzień, zamiast dwóch dni, jak profesjonalny informatyk.
  W całej imprezie najdroższy jest hosting. Ale jak się chce mieć pełną profeskę, to niestety trzeba wydać te kilka stówek rocznie.

  1. Zgadzam się całkowicie.
   Z drugiej strony nie każdy to lubi. Nie każdy chce się bawić w uczenie grafiki, html itp.
   Niedawno kupiłam pralkę i zastanawiałam się czy wywalić kilkadziesiąt zł na instalację. Wszyscy znajomi twierdzili że to prosta sprawa i można to zrobić samemu. Panowie którzy przywieźli pralkę powiedzieli że nie zainstalują bo nie ma kraniku w ścianie. W ścianie był jakiś zawór ale mi nie przeszło do głowy że to nie jest kranik. Zawezwałam hydraulika.
   Prawda że wystarczy tydzień. Ale widzę jednak jak męczą się ludzie, którzy nie mają do tego zamiłowania. Ciągle coś im nie wychodzi, wściekają sie i zniechęcają. Czasem lepiej zlecić i mieć spokój.
   chyba że kogoś to interesuje, chcesz tworzyć więcej blogów i tym zarządzać to zdecydowanie warto się uczyć.

 4. Dokładnie tak, ja akurat html’u musiałam się nauczyć, ale nie trzeba teraz absolutnie tego umieć. Zwaszcza, jeśli chce się po prostu stworzyć stronę ‘dla spróbowania’. Takie możliwości daje też sporo kreatorów, sama robiłam stronkę przez webwave cms, który w porównaniu np do joomli jest BARDZO prosty i intuicyjny. Dlatego też łatwy w obsłudze dla początkujących

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.