Wtyczki do wordpressa - zachęcanie do komentarzy

Chodząc po różnych blogach znalazłam ciakawą wtyczkę thank you. Otóż wtyczka ta pokazuje osobie komentującej stronę z podziękowaniem. Rozwiązanie jest super, gdyż można komentującemu podziękować, zaprosić go na jakieś strony albo dać jakiś prezent za wpisanie komentarza.

Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy ją zainstalować, włączyć i wybrać, która strona statyczna będzie służyła jako podziękowanie. Warto w tym celu stworzyć nową stronę statyczną na blogu. Na tej stronie będzie ładne podziękowanie za wpisanie komentarza.

Warto aby ta strona nie pojawiała się na pasku z linkami. Aby tą stronę usunąć należy zmienić kawałek kodu php w pliku header.php. Kod który wyświetla linki do strona statycznych w pliku header.php jest następujący:

<?php wp_list_pages('depth=1&title_li='); ?>

Trzeba go zmienić na:

<?php wp_list_pages('depth=1&title_li=&exclude=1'); ?>

W miejscu 1 wpisujemy numer id tej strony.

Dokładny opis instalacji i konfiguracji tej wtyczki jest na stronie: It z ogonkiem

Druga ciekawa wtyczka to CommentLuv – wtyczka do wordpressa, która pod dodanym komentarzem dodaje link do wpisu na blogu osoby komentującej. W zależności od ustawień możesz wpisać komentarz na blogu i wybrać sobie jaki link do Twojego wpisu ma się pojawić.
Wtyczka przyczynia się do wzrostu paga rank. Niektórzy blogerzy twierdza, że od czasu zainstalowania tej wtyczki bardzo wzrósł page rank.

Niestety ja miałam kłopot z tą wtyczką. Pojawia się napis:
It appears that you are offline or another error occured contacting the API url, have you set it to use www or missed the www off the api url?? check the technical settings and add or remove www from the api url.
– próbowałam różnych rzeczy   bez skutku.

Wykasowałam na próbę reklamy typu zawijany róg, zarejestrowałam się na stronie wtyczki, przeczytałam dokładnie instrukcje i próbowałam zmienić ustawienia dla zaawansowanych na różne sposoby. Nic nie pomogło.

Ktoś mi napisał w komentarzu, że przyczyną problemów może być przekierowanie 301. Stosuje się czasami takie przekierowania z adresu z www na adres bez www albo odwrotnie. Ja akurat takiego przekierowania nie miałam. Za to miałam przekierowanie ze starego adresu na nowy z www. Natomiast używałam adresu bez www. Po skasowaniu www w adresie strony w pliku htaccess, wtyczka zaczęła działać.

6 Comments
 1. Co do wtyczki “Thank you” to bardzo fajny pomysł. Dzięki za informacje o niej.

  Co do CommentLuv to z opisu wynika, że problemem może być przekierowanie 301 jakie masz zrobione z http://www.sekretystronwww.pl na sekretystronwww.pl bez www.

  Próbowałaś, czy to działa bez tego przekierowania?

  1. Nie mam takiego przekierowania. Mam przekierowanie ze starego adresu na subdomenie na domene. Byl tam adres z www. Wykasowalam to www i teraz formulka się zmieniala na taką: You need to visit your profile in the dashboard and update your details with your site URL.
   Jest to pewien dobry znak. Na innych blogach, gdy byla taka formulka, to wtyczka nagle zaczela dzialac bez zadnych dzialan z mojej strony.

   swoją drogą dziw bierze, że mam ponad 20 wtyczek i one się ze sobą nie kłócą. Zastanawiam się ile bezpiecznie można mieć wtyczek.
   Nie instaluje rozkosznie dla zabawy. Ale te wtyczki ktore mam są superfunkcjonalne, a napewno dobrych jest dużo więcej.

 2. Dodam tylko, że “Thank you” działa u Ciebie bardzo dobrze 🙂

 3. Szkoda, że jeszcze tak mało blogów używa wtyczki commentluv. Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony i zachęcam do jej używania.

  Pozdrawiam

 4. Ciekawa ta wtyczka, też ją chyba wypróbuję. A jak ze skutecznością tego rozwiązania?

 5. Dzięki za świetny spis wtyczek. Ta z Thank You wkrótce wyląduje na moich blogach! Pozdrawiam Cie! 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.