14. Jak rozplanować układ bloga przy pomocy widgetów

Ustawienia wyglądu bloga – widżety

Widżety są to boksy zawierajace elementy, które umieszcza się na pasku lub paskach bocznych. W zależności od motywu Twój blog ma jedną lub 2 boczne kolumny. Jest to miejsce gdzie możesz sobie wstawić różne rodzaje menu lub inne dostępne elementy.

Wejdź do zakładki Wygląd i Widżety. Po lewej stronie masz Dostępne widżety a po prawej stornie dostępne panele. Wybierasz widżet i przeciągasz go myszą na panel.

Do wyboru masz:

 • Kategorie, odnośniki, strony, archiwa, najnowsze komentarze, najnowsze wpisy – wyświetlające odpowiednie linki
 • Kalendarz – wyświetla kalendarz w którym daty zawierające jakieś wpisy są linkami
 • Chmurka tagów – tagi występujące na blogu, im częściej występują tym są wyświetlone większą czcionką.
 • Wyszukiwarka
 • Meta – menu do logowania
 • Tekst – pole tekstowe, gdzie można wpisać własny tekst, formularz itp. Można tu używać znaczników html

 

 

3 Comments
 1. Pani Małgosiu, ma jakiś problem, z którym nie wiem, jak sobie poradzić. Na jednym z blogów zrobiłam aktualizację wordpressa do wersji 3.6 i teraz nie mogę w żaden sposób umieścić widgetów. Po prostu nie wyświetlają mi się sidebary, żebym mogła do nich przeciągnąć widgety, które chcę zainstalować. Myślałam, że to wina szablonów, które wybieram, ale okazało się, ze szablon, którego używam na blogu, na którym nie zaktualizowałam wordpressa ma sidebary i mogę umieścić widgety, a na wordpressie 3.6 ten sam szablon ma sidebary (w opisie), ale nie wyświetlają sie, żeby mozna tam przeciągnąć widgety. Nie wiem co zrobić.
  Pozdrawiam – Magda

  1. Można na chwilę przełączyć motyw na domyślny motyw WP np. twenty twelve i zobaczyć czy problem nadal istnieje. Jeśli na twenty twelve widgety działają to znaczy, że problem leży w motywie.

 2. Zrobiłam tak, przełączyłam się na motyw Twenty Thirteen, ale sytuacja wygląda dokładnie tak samo, – przed aktualizacją wordpressa wszystko było dobrze

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.