Video marketing - edycja filmów w Camtasia

Moja przygoda z Camtasia studio zaczęła się, gdy postanowiłam poinstruować moja znajomą jak korzystać z oprogramowania. Znajoma od czasu do czasu dzwoni i prosi mnie o zrobienie różnych rzeczy na komputerze np. napisania jej pisma urzędowego. Nagrałam jej filmik jak może sama to zrobić. Ale, jak mi się wydaje, do tej pory go nie obejrzała twierdząc że nie ma czasu. Przyznała mi się właściwie, że wszelkie działania na komputerze raczej wywołują u niej mdłości.

Coraz bardziej zaznajamiam się z programem Camtasia, produkcją i edycją filmików. Można tym robić cuda.

Ostatnio męczę się nad edycją moich filmików. Nie mam wprawy jako mówca i moje wypowiedzi wymagają dokładnej edycji. Zauważyłam, że powtarzam pewne słowa jak: właśnie, po prostu, więc. Są one zbędne w wypowiedzi.

Zauważyłam, że dobrym sposobem edycji jest zaznaczenie sobie fragmentu i odsłuchanie tylko zaznaczenia. W ten sposób słyszymy czy wycinamy tylko to co niepotrzebne.

Okazało się, że stara wersja camtasii nie działa w Windows 7. To znaczy można nagrać filmik ale nie da się go ani wyedytować ani wyprodukować. Próbowałam to poprawić przez funkcję przestawienia na zgodność z WindowsXP ale niestety nie udało się. Czyli pozostaje korzystanie ze starej wersji na starym komputerze.
Można zgrywać filmiki na Window7, gdzie renderowanie działa znacznie szybciej. Potem przenieść plik do starego komputera. Tam stworzyć projekt, wyedytować filmik i wyprodukować.
Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze słuchawek z mikrofonem. Mikrofon wbudowany w laptop jest niestety za cichy i potem głosu w filmiku nie da się pogłosić.

Camtasia jest dość droga. Nowa wersja kosztuje ok. 300 USD. Można pobrać sobie wersję testową, która działa 30 dni.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.