Strona we Flashu

Nienawidzę stron zrobionych we Flashu. W pracy bardzo często szukam informacji w sieci i strona we flashu to gehenna. Wydawałoby się, że strony tego typu powinny odchodzić w zapomnienie bo są nieprzyjazne dla użytkownika i niekorzystne ze względu na pozycjonowanie. A jednak nie, rozwijają się tworząc pseudo artystycznie kreacje, bardziej dzieła sztuki do oglądania (czytaj: marnowania czasu).
Nigdy nie mogłam zrozumieć dlaczego np. hotel robi sobie stronę we flashu gdzie cały opis oferty to 2 zdania a cała strona jest wypełniona wodotryskami. Gdzieś się kliknie, coś się rozwija, coś przelatuje, przepływa. Słowem przerost formy nad treścią.
Zawsze kopiuję sobie teksty żeby opracowywać je pod względem informacji. Tekstu ze strony flashowej nie można skopiować, trzeba sobie ew. przepisać.

Najgorsza jest nawigacja – nigdy nie wiadomo gdzie się pójdzie, jak stamtąd wrócić.

Zrobiłam sobie kiedyś piękny flashowy nagłówek na stronę www. Zawiera on część menu. W skutek tego ze strony znikły ważne słowa kluczowe, bo są zaszyte w banerze. Co jest niekorzystne ze względu na pozycjonowanie.

Zgubiłam źródło tego banera i nie mogę teraz zmienić linków w nim zawartych. Jedynym wyjściem było ustawienie przekierowania do innej strony.

One Comment
  1. Co zrobisz – niektórym wydaje się, że wiedzą na czym ten biznes polega i nie przetłumaczysz.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.