Strona statyczna z wpisami

Czasem zdarza się potrzeba wyświetlenia listy wpisów określonej kategorii. Szczególnie przydatne jest wyświetlenie pełnej listy wpisów z danej kategorii na kolumnie bocznej wtedy gdy wyświetlamy daną kategorię lub poszczególne wpisy.

Można to zrobić przy pomocy wtyczek tworzących listę wpisów kategorii przy pomocy widgetu. Przy pomocy widget logic można ustawić aby dany widget wyświetlał się tylko na stronie danej kategorii.

Co zrobić aby wyświetlić listę wpisów z danej kategorii na stronie statycznej?

Można posłużyć się wtyczką list category post, która pozwala na wpisanie na stronie statycznej listę wpisów z danej kategorii przy pomocy shortcode. Kategorie oznaczamy przy pomocy nazwy lub id.  Jest to sposób bardzo prosty gdyż po dodaniu shortcode pojawia się lista wpisów w wybranej przez nas kategorii.

Jeśli niechcesz posługiwać się wtyczką, można to zrobić przy pomocy szablonu strony.

  1. szablon strony można stworzyć kopiując stronę page.php i nadając jej inną nazwę. Następnie u góry w pliku wstawiamy kod <? /* Template Name: nazwastrony */ ?> jako nazwę strony podajemy jej nazwę (bez .php). Następnie w panelu stron statycznych po prawej stronie powinno się pojawić pole wyboru szablonów. Wybieramy ten szablon i to wszystko.
  2. w pliku szablonu strony należy dodać kod – za pentlą – ktory wyświetli listę wpisów danej kategorii. Szukamy id kategorii i wpisujemy w cat=38
<?php
global $more;
$more = 0;
query_posts('cat=38');
if(have_posts()) :
while(have_posts()) :the_post();
?>
<h2><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title();?></a></h2>
<div><?php the_content('Read More') ?></div>
<?php
endwhile;
endif;
wp_reset_query();?>

więcej:  http://www.seobywebmechanix.com/how-to-add-posts-to-pages-in-wordpress-tutorial/

 

One Comment
  1. Warto też dodać, że zwykle większość szablonów domyślnie posiada widget o nazwie “recent posts”, który pozwala w prosty sposób wyświetlać listę wpisów w sidebarze lub stopce.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.