Strona responsywna w joomla

Strona responsywna w joomla

Od jakiegoś czasu testowałam różne frameworki dla motywów joomla, które pozwalają na przerobienie strony na w pełni responsywną. Uwielbiam bootstrap dlatego zależało mi na frameworku, który oparty jest o bootstrap. W końcu wybrałam framework T3.

Cechy tego frameworku, które mi się podobają:

  • bardzo dobra dokumentacja, gdzie wszystko jest bardzo jasno opisane wraz ze screenshotami i wideo. Jeśli czegoś tam nie ma można znaleźć odpowiedzi na forum. Praktycznie wszystko jest dokładnie wyjaśnione.
  • framework jest bardzo łatwy do własnej przeróbki – w opcjach motywu mozna bardzo wiele ustawić. Jeśli chodzi o layout strony to mamy do wyboru kilka możliwych wariantów. Layout posiada 2 pozycje spotlight, gdzie można ustawić do 1 do 6 pozycji. Podobnie w stopce. Można również ręcznie dodać nowe pozycje dla motywów modyfikując pliki motywu. Ponadto w opcjach mamy możliwość ustawienia wyglądu responsywnego dla poszczególnych pozycji. Na przykład gdy w wyglądzie dla smartfonów 2 kolumny ustawiły mi się  obok siebie tak, że były bardzo wąskie, mogłam zmienić ich szerokość w opcjach, tak żeby ustawiły się jedna pod drugą.
  • framework pozwala na wyłączenie logo twórcy. Stopka zawiera informacje o joomli i bootstrapie, które się w większości przypadków zbędne. Można je usunąć modyfikując pliki stopki.
  • framework pozwala na łatwe modyfikacje motywu przy pomocy css.  Framework oparty jest na less, dlatego nie jest zalecane modyfikowane plików css jako takich, gdyż przy kompilacji less zostaną nadpisane. Aby zmienić style strony można albo modyfikować less, albo dodać dodaktowy arkusz stylów custom, który nie jest nadpisywany.
  • megamenu – bardzo ładne menu rozwijalne oparte o bootstrap. Można dodać ikonki zarówno bootstrapa jak i font awesome oraz popisy pod pozycjami menu. Megamenu oznacza, że w opcjach frameworka można w znacznym stopniu rozbudować menu. Jako podmenu można dodawać moduły – zdjęcia, opisy, nawet wideo. Podmenu można ustawić  w kilku kolumnach.

Framework ten bardzo mi się podoba szczególnie że daje spore możliwości modyfikacji.

Framework Wright ma bardzo fajne rozsuwane menu pionowe jako akordeon. Nie sprawdziłam czy T3 ma tę możliwość ale jeśli nie ma to najprawdopodobniej można dodać.

2 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.