Slidery dla joomla 3

Slidery dla joomla 3

Testuję kolejne darmowe slidery dla joomla 3.

DJ-Image Slider

DJ-Imageslider jest bardzo łatwy i intuicyjny do ustawienia.

Mamy możliwość wybrania przesuwania: w poziomie, w pionie i przenikanie.

Ważne jest aby wpisać wielkość zdjęć. W tym przypadku można zastosować zdjęcia różnej wielkości i można wybrać czy ich rozmiar będzie się dostosowywał do szerokości czy wysokości. Może to być przydatne jeśli nie chcemy kadrować zdjęć. Oczywiście program zrobi to za nas, niekoniecznie dobrze.

Najprostszym sposobem ustawienia slidera jest wybranie katalogu jako źródła zdjęć do slidera. Trzeba w takim przypadku wskazać folder i dodać zdjęcia do mediów joomli.

Innym sposobem jest utworzenie slidów w ustawieniach komponentu. Trzeba wejść w komponenty i w ustawienia dj slider a następnie dodać slajdy. Najpierw musisz utworzyć przynajmniej jedną kategorię slajdów.  W tym przypadku można na tle zdjęcia wyświetlić opis. W ustawieniach modułu wybierany Component jako źródło zdjęć. W zakładce Customize Slider można ustawić wielkość i wyrównanie opisu.

SP Smart Slider

W zakładce moduł wybieramy styl wyświetlania slidera. Jest ich na prawdę dużo, chociaż wybranie niektórych powoduje błędy.

W zakładce Sliders tworzymy poszczególne slajdy. Możemy wybrać czy źródłem slajdu będzie artykuł czy tekst. Wybór tekst jest najprostszy bo ustawiamy zdjęcie, opis, tytuł itd.  W zakładce settings mamy dodatkowe ustawienia dla każdego układu.

bogaty zestaw układów slidera

Slideshow CK

Dosyć prosty slider. Dodatkowe ustawienia wymagają instalacji dodatkowego pluginu.  Slider może wyświetlać zdjęcia lub wideo. Można pobierać zdjęcia z katalogu, z artykułów lub z Flikra.

Parallax Slider

Slider, który daje bardzo ciekawe efekty przesuwania w poziomie. Przy ustawieniu układu Maximus zawartość artykułu przesuwa się w poziomie – osobno tytuł, osobno treść i osobno zdjęcie. Slider pobiera zawartość z artykułów. Demo

 

 

 

 

 

3 Comments
  1. Bardzo dobry wpis, muszę to Pani oddać. Pomogła mi Pani. Też ostatnio sie bawie w jooml 3, ale miałem dużo problemów. Chciałbym tego użyć do swojego gabinetu stomatologicznego i chyba tak zrobię od razu po wizycie na stronie dent-r.pl bo jest mi trochę potrzeba artykułów do gabinetu. Dziękuję i pozdrawiam!! ;- )

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.