Slider na stronach www

Slider na stronach www

Slider, rotator, karuzela stanowią rodzaj elementu dekoracyjnego na stronach www, który polega na przesuwaniu zdjęć. Dzięki temu oszczędzamy miejsce na stronie, gdyż w danym momencie na stronie wyświetla się tylko jedno zdjęcie (lub kilka mniejszych w przypadku karuzeli) . Potem to zdjęcie znika i pojawia się inne. Jeśli slider ustawiony jest na autoplay, odwiedzający niejako z konieczności ogląda więcej niż jedno zdjęcie.

Tradycyjnie slider umieszcza się w nagłówku strony jako hero image. Strony hotelowe wykorzystują slider do pokazywania pokoi hotelowych. Restauracje przy pomocy slidera prezentują dania. Możliwości wykorzystania jest mnóstwo.

Elementor oferuje widgety jak:

  • karuzela obrazów – typowa karuzela pozwalajaca na wstawienie rządka wyświetlających się obrazków bez napisów. Można ustawić Slajdy do pokazania jako 1 i odpowiednio dopasować wielkość, wtedy mamy klasyczny slider gdzie pokauje się na raz 1 zdjęcie. W tym przypadku trzeba przygotować zdjęcia o takiej samej wielkości.
  • Advanced Carousel – bardziej zaawansowana karuzela, która pozwala na dodanie napisu do każdego slajdu. Możemy wybrać przesuwanie lub efekt fade.
  • Slider – typowy slider ukazujący jedno zdjęcie na wierzchu. W ustawieniach można wybrać przesuwanie lub efekt fade.
  • Slider typu Before/After – jest to slider, który pokazuje 2 obrazki obok siebie. Ciekawe rozwiązanie, które może posłużyć do przedstawiania osiągnięć firmy na przykład: zabiegi kosmetyczne jak osoba wygląda przed i po, remont/renowacja jak budynek wyglądał przed i po, zastosowań może być wiele.

Karuzela obrazów

Advanced carousel

Slider

Slider przed/po

2 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.