Sklep internetowy OSC Gold

Sklep Internetowy OSC Gold – wady i zalety

Jakiś czas temu zakładałam dla klienta taki sklep, głównie dlatego że klientowi spodobał się proponowany motyw sklepu. Sklep internetowy osc gold ma wiele zalet – przede wszystkim cena oprogramowania nie jest wygórowana. OSC Gold oparty jest na os commerce, dzięki czemu jeśli sa jakieś problemy to można przeczytać w sieci dokumentacje dotyczącą tej platformy sklepowej. Sklep oferuje zestaw darmowych skórek i jeśli te akurat ci się podobają nie ma potrzeby kupować drogich motywów. Zresztą twórca sklepu oferuje niedrogie skórki płatne. W moim przypadku klientowi spodobał się wygląd sklepu na tyle, że zdecydował pozostać przy oferowanej darmowej skórce.

Swoje doświadczenia z tym sklepem internetowym opiszę w punktach:

  • wraz ze sklepem otrzymujesz dość dokładną dokumentacje, gdzie właściwie wszystko jest opisane. Przeczytanie tej dokumentacji w zasadzie pozwala kompletnemu laikowi nauczyć się obsługi sklepu
  • pomoc techniczna sklepu – z tym niestety jest problem i warto tu prześledzić temat, gdyż oprogramowanie jest też oferowane nie tylko bezpośrednio przez producenta lecz przez inne sklepy internetowe. W takim przypadku do pomocy technicznej zobowiązany jest pośrednik, który nie zawsze jest w stanie rozwiązać problemy. W przypadku zakupu programu nie bezpośrednio od producenta masz też problem z aktualizacjami, gdyż niestety nie masz bezpośredniej możliwości pobrania aktualizacji sklepu.
  • instalacja sklepu internetowego – nie nastręcza właściwie żadnych problemów, ale warto szczególnie uważać przy wpisywaniu pewnych danych np. katalog sesji. Niestety w procesie instalacji użytkownik proszony jest o dane, które laikowi mogą nastręczyć trudności. Ja zakładałam sklep na subdomenie i błędnie wpisałam katalog sesji tak że program nie miał dostępu do sesji. Taki błąd naprawdę trudno jest wykryć.
  • motyw sklepu – wraz z oprogramowaniem dostajesz kilkanaście darmowych motywów, które są estetyczne i spełniają swoje zadanie. Można zrobić własny motyw przez skopiowanie motywu domyślnego i modyfikacje arkuszy stylów.
  • problem z prawami do plików i katalogów – instalacja tego sklepu wymaga ustawnienia samodzielnie praw do wielu plików i katalogów. Nie ma z tym problemu, gdyż prawa te wystarczy ustawić w panelu administracyjnym sklepu w bardzo łatwy sposób. Niestety niektóre firmy hostingowe nie zgadzają się na takie ustawienie praw do plików jakie wymaga ten sklep. W moim przypadku wystarczyło jednak wylączenie wyskakujących monitów i sklep internetowy działa poprawnie.
  • sklep pozwala na eksport i import za pomogą plików CSV oraz na wygodne tworzenie kopii zapasowych bazy danych
  • sklep ten posiada bardzo wiele opcji jak system punktowy dla stałych klientów, biuletyn, ankiety, i wiele innych, które przy małym sklepie nie zawsze są wykorzystywane.
  • dużo wbudowanych modułów płatności oraz wysyłki. Jeśli potrzebujesz dodatkowe motywy to musisz je zamówić u producenta płatnie. Właściwie ma się do dyspozycji tylko podane moduły i nie można przypisać modułu wysyłki do towaru (jak w prestashop).  Dostępne są tylko 2 moduły wysyłki listem co oznacza, że nie można inaczej wycenić przesyłki jeśli towar ma gabaryt B i przesyłka jest droższa. Zresztą jak oglądam sklepy to raczej nie ustawia się bardzo dokładnie opcji przesyłki w zależności od wielkości kupionego przedmiotu lecz po prostu klient ma 3-4 opcje przesyłki do wyoboru: przesyłka ekonomiczna, polecony, pobraniowa, kurier, ew. paczkomaty i to wszystko.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.