Seo optymalizacja - wpis na blogu przyjazny dla seo

Seo optymalizacja - wpis na  blogu przyjazny dla seo

Jak zoptymalizować wpisy na twoim blogu pod seo? Optymalizacja bloga pod pozycjonowanie oznacza, że zwiększa się oglądalność twojego bloga, a co za tym idzie korzystasz na tym. Korzystasz różnie, to już zależy od tego jaki jest cel twojego bloga. Niemniej jednak optymalizacja bloga pod seo jest zadaniem, którego nie można zaniedbać.

Tytuł wpisu – optymalizacja pod seo

Tytuł wpisu na blogu odgrywa ważną rolę. Dlatego powinien zawierać interesujące cię słowa kluczowe. Google pokazuje do 60 znaków w wynikach wyszukiwania. Dlatego warto trzymać się tej liczby aby tytuł był mniej więcej tej długości.

WordPress umieszcza ten tytuł jako link do wpisu. Jeśli tytuł jest długi warto edytować link tak aby był krótszy i nie zawierał niepotrzebnych słów, które wyszukiwarki i tak wyrzucają. W języku angielskim jest długa lista słów ignorowanych przez google, np. a, an to, in. Niemniej jednak można się domyśleć żeby w polskich języku opuszczać takie słowa jak i, w,z itp.

Linkowanie wpisów

Warto polinkować starsze wpisy z nowymi wpisami. Polinkowanie wewnętrzne zwiększa page rank bloga. Ponadto linki wewnętrzne dają dodatkową drogę do robotów googla aby chodziły po blogu.

Obrazki na blogu

Ważne jest aby dodać tekst alternatywny czyli alt. Można to zrobić w opcjach obrazka w czasie jego dodawania lub później. Co jednak zrobić jeśli do tej pory nie dodawałeś/łaś altu do obrazków i masz ich tony na blogu. Pomocna może być wtyczka Seo Friendly Images, która automatycznie dodaje alt do obrazków. W tym przypadku altem może być np. tytuł wpisu.  Można to ustawić w opcjach wtyczki.

Słowa kluczowe

Wpis może być pozycjonowany na wybranie przez ciebie słowo kluczowe lub frazę.  Jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe. Można sprawdzić w google keoyword tool jakie słowa kluczowe ludzie wpisują odpowiednio do tematyki twojego bloga. Potem wybrać spośród nich takie słowa kluczowe, które przyniosą jakąś korzyść np. sprzedaż.  Jeśli już masz wybrane słowa kluczowe to co z nimi zrobić.

  • slowa kluczowe powinny występować w tytule wpisu i w linku do wpisu
  • description (można wpisać dzięki wtyczce All in one seo pack – nie liczy się do pozycjonowania ale jest wyświetlane w wynikach wyszukiwania) powinno zawierać słowa kluczowe
  • słowo kluczowe powinno pojawić się w treści wpisu najlepiej na początku – słowa kluczowe w treści powinny być wyboldowane, można też je podkreślić stosując italic lub podkreslenie
  • słowo kluczowe powinno być w alt obrazka
  • słowo kluczowe powinno być anchorem linku z innego wpisu na tym samym blogu i linku z innego blogu

 

 

3 Comments
  1. Co można dodać? W treści wpisu można używać więcej razy słowa kluczowego, najlepiej w odmianach. Trzeba jednak się pilnować – nie boldowac wszystkiego i nie przesadzać z nasyceniem tekstu słowami kluczowymi

  2. Brak tutaj wielu elementów onsite seo choćby bardzo niedoceniany heading tags czy adres url…

  3. Obecnie (maj 2016) wstawianiem słów kluczowych do anchora linku można sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku 😉

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.