Prestashop czeklista 2

Kolejne ustawienia Prestashop – jak dodać strony statyczne z informacją o sklepie. Nie jest to może najważniejsze ustawienie. Właściwie należałoby zacząć od prześledzenia koszyka.

  1. Strony statyczne – strony typu O nas, warunki dostawy itp można dodać w Preferencje – CMS. Ostatnia pozycja to Nasze sklepy – co zrobić jeśli nie ma fizycznych sklepów i nie chcemy żeby ta pozycja się w ogóle pojawiała? Wchodzimy do Moduły – Moduły. Najlepiej ustawić normalny wygląd gdzie łatwiej zobaczyć wszystkie moduły. Można też wyszukać moduł CMS gdzie jest lista stron statycznych a na końcu Nasze sklepy.
    1. jeśli klikniemy na widok ulubione pojawia się lista, gdzie widać wszystkie moduły ale nic nie można z nimi zrobić
    2. jeśli klikniemy na widok normalny to mamy tu możliwość edycji ale nie wyświetlają się wszystkie moduły i może się na początku wydawać że jest ich tylko kilka. Interesuje nas Blog CMS, który jest w kategorii Funkcjonalność sklepu.   Klikam Konfiguruj i tu mogę zmienić linki po lewej i w stopce. W stopce można zaznaczyć które strony mają być wyświetlane, można też dodać jakiś tekst.
    3. Jeśli klikniemy na ołówek przy np. boku po lewej to otwiera się pole edycji gdzie możemy zaznaczyć lub odznaczyć czy mają pojawiać się Nasze sklepy.
  2. Jak dodać stronę statyczną? – Preferencje – CMS – dodajemy nową stronę – tytuł, treść itd. Oznaczamy ją jako wyświetlaną. Aby pojawiła sie na stronie wchodzimy w moduł Blog CMS i zaznaczamy gdzie ma się ta strona pojawić (gdy została oznaczona jako wyświetlona powinna pojawić się na liście do wyboru)

Domyślna strona prestashop zawiera elementy, które nie każdy sklep zawiera i nie każdy chce, żeby pojawiały się na stronie głównej. Jak je usunąć? Wchodzimy w Moduły – Pozycje i szukamy tego co nam nie pasuje na stronie.

  1. szary pasek nad stopką z obrazkami dotyczącymi bezpieczeństwa – jest to Blok bezpieczenstwo znajdujący się w pozycji footer – mozna usunąć z tej pozycji
  2. blok społecznościowy w stopce – jeśli nie mamy kont na mediach społecznościowych to warto go usunąć, ale wtedy powstaje puste miejsce w stopce. Lepiej wejść w moduły, wyszukać blok społecznościowy, kliknąć Konfiguracja i usunąć adresy np. Twittera gdzie akurat nie mamy konta.

cdn.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.