Pokój konferencyjny - jak prowadzić webinar, szkolenie

pokój konferencyjn host then profitWypróbowałam dziś z koleżanką działanie pokoju konferencyjnego Host Then Profit. Mam obecnie podstawowe konto, które daje pokój tylko do ćwiczeń i nauki na 5 osób. Nie daje to wielkiego pola do popisu bo nie sposób prowadzić webinaru dla 5 osób. Ale i tak mamy ogromne możliwości.

Głównie zainteresował mnie fakt, że przy pomocy pokoju konferencyjnego nawet na 5 osób można:

 • pokazywać komuś co robie na komputerze, mogę znajomym pokazać jak coś zrobiłam, pokazywać co robię na ekranie, oglądane strony www i po prostu rozmawiać jak przez skypa
 • udzielać korepetycji, uczyć – opcja Tablica pozwala pisać jak na tablicy, więc można np. uczyć matematyki pisząc wzory
 • udzielać konsultacji pokazując co robię na ekranie
 • omawiać projekty – np. tworzę strony www dla klientów i mogę online przedyskutować dany projekt, dowiedzieć się, czy projekt podoba się klientowi i od razu na bieżąco omówić jakie chce wprowadzić zmiany
 • można uczyć obsługi oprogramowanie

Możliwości jest sporo.

Pokój konferencyjne oferuje sporo opcji, które zdecydowanie trzeba przećwiczyć. Robiąc webinar na żywo lub udzielając komuś korepetycji trudno jest skoncentrować się na tyle aby obsłużyć te wszystkie opcje. To znaczy trudno jeśli nie przećwiczysz sobie tego. Trema też robi swoje.

Trzeba się do tego przyzwyczaić i ćwiczyć, uczyć się. Na początku w ogóle nie zauważyłam, że moja koleżanka jest już zalogowana do pokoju konferencyjnego. Zadzwoniłam do niej i dopiero wtedy zauważyłam że jest na liście uczestników. Nie umiałam też początkowo ustawić tak aby koleżanka mogła mówić w czasie pokazu.  Gdy prowadzi się webinar wyłącza się chat i mikrofony uczestników, żeby nie przeszkadzalo to w prowadzeniu wykładu. W czasie konsultacji z 1 osobą warto aby móc włączyć jej mikrofon.

Pokój konferencyjne daje ciekawe opcje prezentacyjne:

 • chat
 • przeglądarka – pokazujesz gościom strony www
 • prezentacje – pokazujesz prezentacje, które trzeba wcześniej wgrać
 • tablica – piszesz jak na tablicy
 • pokaz – puszczasz video
 • ekran – pokazujesz co robisz na ekranie swojego komputera

Można dać gościom prawo do używania mikrofonu i rozmawiać z uczestnikami w czasie pokazu.

Jednak problemem tu mogą być słabe łącza. W czasie większości webinarów na których byłam prowadzący nie pokazuje swojego ekranu lecz prowadzi webinar ze slajdów. Gdy pokazywałam koleżance co robię na komputerze okazało się, że do połowy pokazu nie widziała nic.

Pokój źle działa w Firefox. Kliknięcie na jakiekolwiek ustawienie powoduje, że pojawia sie okienko opcji, którego nie daje się wyłączyć. FireFox zawiesza się w czasie działania konferencji. Zresztą generalnie FireFox nie słynie  z szybkości działania. Mi notorycznie zawiesza się w czasie działania Camtasia Studio. Lepiej pokój konferencyjny włączać w google chrome, gdyż nic się nie dzieje i wszystko ładnie działa.

Pokój konferencyjny jest po polsku ale niektóre teksty zostały przetłumaczone nieporwanie i w ogóle nie wiadomo o co tam chodzi.

Generalnie świetna sprawa ale zanim zdecydujesz się prowadzić webinar poćwicz sobie bo naprawdę tych opcji jest sporo i mogą się pomieszać.

 

 

9 Comments
 1. Również korzystam z tego narzędzia, które pomaga mi kontaktować się ze swoim zespołem. Jako, że pracuję tylko w domu to wspomniane wyżej narzędzie jest niemal doskonałe.

  1. Równie dobre rozwiązanie, a może nawet lepsze, to współdzielenie ekranu w skype. Szybko działa i fajnie można pokazywać komuś robienie czegoś na ekranie. Konferencja działa jednak wolniej. Ostatnio żeby przetestować konferencje HTP pokazywałam koleżance godzinę jak się tworzy i umieszcza zdjęcie na facebooku. Po fakcie ona mi powiedziała, że do połowy pokazu w ogóle nie widziała co ja robię na ekranie. Innym razem drugiej znajomej pokazywałam jak ma utworzyć bloga na HTP. Znajoma nigdy wcześniej tego nie robiła więc trochę ciężko jej to szło i ona w ogóle nie rozumiała co ja jej tłumaczę. Wpadłyśmy na pomysł aby włączyć współdzielenie ekranu Skype i wszystko poszło jak z płatka. W pare minut zrobiłyśmy dla niej bloga.
   Z tego co pamiętam można skypem robić konferencje na 10 osób ale jeszcze tego nie przetestowałam.
   Zarówno Skype jak i pokój konferencyjny GVO to świetne rozwiązania żeby pomagać ludziom online bez jeżdzenia kawał drogi.

 2. Wszelkie tego typu narzędzia oferujące możliwość prowadzenia konferencji czy webinarów są znakomitym wynalazkiem jednak, jak na razie, bardzo niedoskonałym.
  Masz doświadczenia z jakimiś innymi pokojami?

  1. niestety nie, jeszcze do tej pory nie prowadzilam webinarów i tylko trochę sprawdzilam pokój HTP

 3. No, właśnie. Pytam dlatego, bo często się słyszy, a nawet sam mam takie częste doświadczenia (wielokrotnie uczestniczyłem w różnych webinarach) o zawodności pokojów konferencyjnych.
  Chwali się takie czy inne, a potem wychodzi szydło z worka. Z tego co zdążyłem zauważyć wszystkie mają mankamenty, a chyba nic tak nie boli kiedy w trakcie prowadzenia konferencji zaczyna przerywać, brakuje głosu lub obrazu. Najgorzej sprawa wygląda przy dużej liczbie uczestników. Dlatego na dość sporej liście serwisów oferujących pokoje konferencyjne nie widzę żadnej w miarę godnej polecenia firmy.
  Na dzień dzisiejszy jeszcze najbezpieczniej jest prowadzić webinar dla niewielkich grup. Wtedy jako tako to idzie.

 4. Video konferencje Tak Fusion są obecnie najlepsze na rynku. Do aktywnych 15 uczestników na kamerach, którzy mogą rozmawiać bezpośrednio. Czat, whiteboard, prezentacje, video, udostępnianie pulpitu, nagrywanie spotkania, nieograniczona ilość miejsca na serwerach, nielimitowana ilość uczestników (bez kamery). Do tego w pakiecie z video email, video newsletter, formularz e-subskrypcji, live broadcastind, udostępnianie video na ponad 200 portali społecznościowych za jednym kliknięciem. I to wszystko za 35$ miesięcznie. Dzieła rewelacyjnie. Jeśli ktoś potrzebuje profesjonalnego narzędzia, chętnie pokażę jak to narzędzie działa w akcji. chrissluczak@gmail.com

 5. Z pokoju konferencyjnego GVO jeszcze nie korzystałem ale zapewne szybko to nadrobię. Jestem niemniej ciekawy czy za jego pomocą da się pokazać czynności wykonywane na ekranie. Jeśli zaś ktoś prowadzi szkolenia nawet dla swojej struktury w MLM wydaje się to najlepszym wyjściem. Szczególnie jeśli osoby ze struktury są z innych części kraju lub w ogóle świata.

  Pozdrawiam

  1. Z tego co widzę to bardzo wielu marketerów robi webinary na meetcheap. Oczywiście można pokazać czynności na ekranie. Kiedyś to testowałam. Z tego co pamiętam są tam 4 opcje: slajdy, video na żywao, widok ekranu i dokument. Niestety nie bylam w stanie korzystać z pokazywania ludziom ekranu w pokoju konferencyjnym – chodzi to tak wolno, grzęźnie, zatrzymuje się, że praktycznie nie da się korzystać. To bylo rok temu więc może cos się poprawiło. Ale tez nie widziałam żeby ktoś prowadzić webinar i pokazywał swój ekran. Lepiej sie sprawdza współdzielenie ekranu na Skype.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.