Nowa wersja motywu Template Monster Monstroid 2 - instalacja

Nowa wersja motywu Template Monster Monstroid 2 - instalacja

Pojawiła się nowa wersja motywu Template Monster Monstroid 2, która jest zbudowana na zupełnie innej zasadzie. Dlatego też stara wersja tego motywu nie jest kompatybilna i nie można jej w prosty sposób zaktualizować.

Wybrałam jeden z moich blogów aby podmienić motyw na nową wersję. Niestety w dokumentacji nie znalazłam jasnej informacji co zrobić ze starym motywem. Czy wtyczka instalująca nową wersję automatycznie wykasuje starą? Nie jest to jasno napisane w dokumentacji. Blog, który wybrałam nie ma zbyt wielu ustawień motywu, widgetów itd, dlatego też w tym przypadku zdecydowałam na całkowite wykasowanie starego motywu oraz jego wtyczek. Chciałam uniknąć sytuacji, gdy na blogu zrobi się bałagan w postaci ogromu wtyczek, przykładowych danych do starej i nowej wersji.

Nową wersję motywu można zainstalować dwom sposobami (podobnie jak poprzednią wersję): przy pomocy wtyczki Theme-wizard, która prowadzi przez proces instalacji lub instalacja manualna. Wybrałam opcję łatwiejszą czyli skorzystanie z wtyczki.

Wtyczka instaluje się błyskawicznie. Wpisujemy kod zakupionego pakietu. Następnie wybieramy czy chcemy właściwy motyw czy motyw potomny (zalecany). Wybrałam motyw potomny bo może będę chciała coś pozmieniać. I w tym momencie pojawia się wybór skórek, który jest ogromny. Którą wybrać?

Skórki mają nazwy i na pierwszy rzut oka nie widać, która do czego służy. Generalnie skórki to są predefiniowane elementy tego samego motywu stworzone aby ułatwić użytkownikom tworzenie strony samodzielnie. Znacznie skracają czas stworzenia strony, gdyż właściwie wystarczy tylko zamienić gotowe elementy na własne.

Po pobieżnym przejrzeniu widzę motywy dla firm z mapką, przedstawieniem teamu, kartami cenowymi, logami partnerów i ofertą. Mamy skórki modowe, sportowe, podróżnicze, wszystkie nastawione raczej na firmy niż prywatne blogi.

Po wybraniu skórki, następuje instalacja wtyczek. Kolejny etap to przykładowe dane, które sprawiają, że motyw wygląda tak jak demo. Dane te są do skasowania ale warto je zainstalować, gdyż mamy gotowe szablony, które wystarczy tylko zastąpić własnymi danymi.

Instalacja jest zakończona i teraz trzeba przystąpić do edycji bloga.

PS. Po dokladniejszym zapoznaniu się z Monstroid2 i Elementor podjęłam decyzję co do starych ustawień bloga. Otóż wtyczka edycyjna starszej wersji Monstroid2 czyli Power Builder nadal działa. Wystarczy jej nie wyłączać. W tym momencie poprzednie ustawienia będą działać. Pozostaje jednak ustawienie szerokości strony przy pomocy Elementora. W przypadku bloga nad którym teraz pracuję postanowiłam usunąć stare ustawienia i odświeżyć wygląd strony przy pomocy Elementora.

 

Skórka podstawowa

 

Skórka, która mnie się najbardziej podoba

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.