Nokia n95 8gb – jak zgrać MMSy na komputer

Z połączeniem komórki z komputerem są często problemy. Mam koleżankę, tzw. nie techniczną, która często mnie prosi o pomoc przy komputerze, komórce itp. Okazało się, że jej Nokia n95 8gb świetnie komunikuje się z komputerem. Właściwie wystarczy tylko podłączyć kabel i telefon zgłasza się jako dodatkowy dysk. Można łatwo zgrać zdjęcia z aparatu cyfrowego lub filmiki.

Ostatnio poprosiła mnie aby zgrać MMSy. I tu nastąpił problem. Okazało się, że MMSy nie pokazały się na liście zdjęć na dysku. I co robić! Przejrzałam te wszystkie pliki 1o razy! Nie ma! Instrukcji obsługi nie mam!

Zaczęłam szukać w sieci, na jakichś forach ale nic nie znalazłam tak na szybkiego.  Przy okazji natrafiłam na wpis, że łącząc komórkę specjalnym kablem trzeba w czasie instalacji ustawić USB a nie port Com. Coś mi świta, że o coś takiego chodziło w przypadku kabelka do mojej starej Nokii. Może spróbuję dokonać jeszcze próby zainstalowania tego kabla. Ten stary rupieć ma co prawda taki aparat cyfrowy, że szkoda gadać i szkoda używać ale za to ma bardzo fajny dyktafon. Gdyby się dało zgrywać nagrania na komputer to by było całkiem przydatne.

A propo dyktafonu to okazało się, że w Samsungu Corby dyktafon dobrze działa gdy podłączone są słuchawki z mikrofonem. Bez słuchawek zaraz się wyłącza i nie sposób niczego nagrać.

Zostawiłam sprawę i powiedziałam jej, że MMSów nie da się zgrać i niech jedzie do punktu Plusa, niech jej zgrają na CD.

Ale nie wytrzymałam i zaczęłam szukać i klikać. W końcu doszłam co zrobić z tymi MMSami.

Należy wejść do skrzynki odbiorczej, otworzyć MMS, następnie wybrać Opcje. W opcjach wybrać Obiekty. Włączyć tę opcję. Jeszcze raz kliknąć opcje. Wybrać Zapisz!

Mamy do wyboru zapisz w pamięci telefonu lub na karcie. Koleżanka nie ma karty pamięci więc zapisałam w pamięci telefonu.

Przeklikałam tony zdjęć w galerii i rzeczywiście MMS zapisany tam był.

Tymczasem koleżanka wpadła, żeby zabrać swój telefon i poleciała dalej. Nie było czasu aby pozapisywać wszystkie MMSy i podłączyć aparat jeszcze raz do komputera. Ale już wiadomo jak zgrać te nieszczęsne MMSy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.