Wpisy na blogu - jak je czasowo ukryć

jak zmienić stan wpisu Zastanawiam się jakie byłoby dobre rozwiązanie aby dezaktywowawć pewne wpisy do blogu. W joomla to prosta sprawa, ustawia się artykuły jako niepublikowane.

Mam blog o suplementach diety i kiedyś tak się zdarzyło, że firma zażyczyła sobie aby usunąć ze stron pewne opisy produktów gdyż miały być wymienione na nowe. Nie chciałam ich usuwać tylko ew. poprawić w przyszłości – zmienić opis a zostawić zdjęcia. Chciałam sobie zaoszczędzić roboty.

Wpadłam na nie najlepszy pomysł aby umieścić je w koszu. W końcu do mojego komputera nikt inny się nie dotyka. Sama sobie ich nie skasuję więc co za problem. Tylko jak chciałam te wpisy przywrócić ok. 2 miesiące później to się okazało, że już ich w koszu nie ma. Miałam kopię zapasową w postaci pliku tekstowego. Pracowicie 2 godziny przekopiowywałam te wpisy z archiwum.

Wydaje mi się, że jedynym sposobem jest ustawienie dla takich wpisów daty w przyszłości, jakiejś odległej. W międzyczasie poprawić je i zmienić datę na taką jak się chce.

Zmiana daty wydaje się też jedyną możliwością posortowania wpisów. Jeśli chcę aby jakiś wpis pojawił się przed jakimś innym wpisem wcześniej to zmieniam datę na wcześniejszą (można ustawić datę z przeszłości).

Rozwiązanie problemu
Po prawej stronie znajduje się ramka Opublikuj dająca wiele możliwości:

Stan: można ustawić – opublikowany, szkic, oczekuje na przegląd – czyli jeśli chcemy poprawić wpis można na razie zmienić mu stan na szkic lub oczekujący na przegląd i wtedy nie pojawi się na blogu

Dostępność:
– publiczny – dostępny dla wszystkich
Można wybrać przyklej do strony głównej – jeśli mamy jakiś wpis z ogólnymi informacjami i chcemy, żeby się zawsze pokazywały
– zabezpieczony hasłem
– prywatny – taki wpis nie pojawia się na blogu do obejrzenia dla wszystkich

Jeśli chcemy szybko dodać pare poprawek w wielu wpisach możemy skorzystać linku Szybka Edycja, pod tytułem wpisu. Możemy wtedy, bez wyświetlania całego wpisu, wyedytować tytuł, tagi, zmienić kategorię, i ustawić czy wpis jest prywatny.

One Comment
  1. Pojawił się u mnie problem, przestała działać opcja zmiany datu wpisu, wogole nie moge wekjsc w edycje. Czym to może być spowodowane ? Jakiś plugin zablokował?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.