Najpopularniejsze wtyczki Wordpressa na 2011 rok

Na stronie http://www.sitesketch101.com/15-incredible-wordpress-plugins-you-need można znaleźć 15 najpopularniejszych wtyczek do WordPressa. Niektóre są ciekawe.  Twórcy serwisu co roku prowadzą ranking wtyczek i  osobiście polecają te wtyczki. Liczmy, że są sprawdzone i dobrze działają. Spośród nich wybrałam te, które wydają mi się ciekawe i są darmowe.

 1. W3 Total Cache – wtyczka, która powoduje, że blog szybciej się ładuje. Wtyczka przechowuje statyczne wersje stron w plikach tekstowych. Dla 99% czytelników bloga to zupełnie wystarczy. Wtyczka zużywa mniejszą moc procesora.
 2. WP-DBManager – tworzy kopię zapasową bazy danych bloga i może ją codziennie przesyłać mailem
 3. Thank Me Later – wtyczka, która wysyła maila z podziękowaniem do osób, które zostawily komentarz. Wtyczkę można skofiguować żeby wysyłała odpowiednie maile.
 4. WP-PageNavi – dodaje linki do poszczególnych stron wpisów na dole głównej strony
 5. SEO Smart Links – rewelacyjna wtyczka, która łączy słowa kluczowe we wpisach z linkami. Wypróbowałam ją ale nie widzę, żeby tworzyła linki automatycznie. Można dodać linki ręcznie. Co do linkow do programow partnerskich to niestety źle wyświetla linki Zlotych Mysli. Wtyczka nie wyświetla poprawnie linków które zawierają przecinek. Aby temu zaradzić trzeba w miejsce przecinka wpisać & #44.
 6. Digg Digg Social Sharing – dodaje ikonki na lewym brzegu wpisu z liczbami ilu ludzi to lubi na mediach społecznościowych
 7. Widget Context – ta wtyczka pozwala ci wybrać na których stronach mają pojawić sie widgety na sidebar. Czyli tworzy inne kolumny boczne dla różnych stron na blogu i różnych sekcji bloga.  Wydaje się to bardzo użyteczne, gdyż umieszczając reklamy lub linki partnerskie dobrze żeby nie były takie same na wszystkich stronach. W joomli można ustawić co się gdzie pojawia. Ta wtyczka dają taką możliwość dla wordpressa
 8. WordPress Editorial Calendar – tworzy kalednarz do edytowania wpisów. Pozwala myszą przeciągać wpisy z jednej daty do drugiej.  Wydaje się to bardzo przydatne do zarządzania wpisami, szczególnie że zmiana ustawień wielu wpisów jednocześnie jest dość pracochłonna.
 9. ReplyMe – wtyczka wysyła mailem powiadomienie do osób, które wpisały komentarz na blogu, jeśli ktoś odpowie na ich komentarz.

 

2 Comments
 1. Jakiej wtyczki używasz do komentowania artykułów? Chodzi mi o te pola to zamieszczania komentarzy. Standardowe formularze do komentowania mi się nie podobają, a chciałem coś podobnego do Twoich zrobić.

  1. Nie korzystam z żadnych wtyczek do komentarzy. Formularz jest całkowicie standardowy. Używam wtyczki CommentLuv, która pobiera link do wpisu na blogu osoby komentującej, dzięki czemu wpisując komentarz zdobywa się link do swojego bloga. I to jest wszystko. Formularz jest taki sam jak na innych blogach. Wyglad formularza zależy od motywu wordpressa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.