Najgorsze i najbardziej nieprofesjonalne strony wszechczasów

Najgorsze i najbardziej nieprofesjonalne strony wszechczasów

To smutne, ale często osądzamy książkę po jej okładce. Stosuje się to nie tylko rzeczy, lecz także innych ludzi. Wiadomym jest, że osoby uznane za bardziej atrakcyjne fizycznie mogą „otrzymać więcej”, niż ci, wyglądają na  mniej atrakcyjnych. Stosuje się to również do serwisów internetowych. Podczas gdy istnieje wiele pięknych i dobrze zaprojektowanych stron wykonanych zgodnie z ostatnimi trendami w projektowaniu webowym, nadal istnieje mnóstwo witryn z naprawdę okropnym designem. Postanowiliśmy stworzyć własną listę najbrzydszych stron wszech czasów. Do niej trafiło 6 witryn, które przejrzymy po kolei.

 

Space Jam Website

Niektórzy nazywają ten serwis idealną stroną. Ale nikt nie wie jak i dlaczego on dalej jest dostępny w Internecie. Zdecydowanie jest to prosta strona w stylu web 1.0, która była stworzona w dalekim 1996 r.

Dzisiaj możemy tylko pośmiać się z tej strony. Zabawne, że jakiś czas temu uważaliśmy stronę dla Space Jam za przełomowe rozwiązanie webowe.

 

Źródło: www.warnerbros.com/archive/spacejam/movie/jam.htm

 

Jamilin

Dlaczego to tak brzydko wygląda? Ta strona jest jak uciążliwy sąsiad, który narzuca  się z pomocą. Zawsze proponuje pomysły, które pozornie zachwycają, ale ich rezultat  jest przeciwny od oczekiwanego.

Projekt tej strony jest okropny. 🙂 W świecie, gdzie istnieje mnóstwo atrakcyjnych motywów dla WordPress ze stylowymi projektami, obecność takiej witryny jest prawdziwą zgrozą!

 

Źródło: www.jamilin.com

 

Old Bisbee Ghost Tour

Jeśli naprawdę będą Państwo chcieli zobaczyć, jak objawia się posiadanie minimalnego doświadczenia w zakresie kodowania, a także jak beznadziejne usługi hostingowe były oferowane w latach 90-tych (i czasami wciąż są oferowane) – odwiedźcie tą stronę. Czarno-białe collage nie zawsze wyglądają pięknie, zwłaszcza z tymi animacjami.

Źródło: www.oldbisbeeghosttour.com

 

Arngren

To nie byłaby zła strona, gdyby nie posiadała elementów, powodujących przypadki epilepsji. Stała się również kultową witryną dla wielu ludzi, którzy odwiedzają ją tylko dlatego, aby obejrzeć ten okropny projekt. Strona wygląda tak jakby ktoś powiedział: “Czy możesz zrobić dla mnie stronę,  której projekt dosłownie atakowałby oczy internautów?!”

Biorąc pod uwagę dużą liczbę wspaniałych szablonów HTML, można dojść do wniosku, że autor strony nie pragnie jej aktualizować. Chociaż na pewno on cieszy go strona, którą widzą odwiedzający.

Źródło: www.arngren.net

 

Ronoslund

Jeśli chcecie Państwo przenieść się na 20 lat wstecz, zawitajcie na stronę o księżne Dianie. No co? Jesteście już w 1997? A jak oceniacie te barwy i obrazki? Na prawno są niesamowite.

 

 

Źródło: www.ronoslund.com

 

Serene Naturist

Nawet nie oglądaj tej strony!  Zostaniecie Państwo przekierowani do witryny pełnej strasznych animacji flashowych w formie motyli, kwantów, koni itd.! Jeśli jednak już weszliście na tę stronę, zrozumiecie dlaczego należy być ostrożnym z użyciem animacje na stronie internetowej.

 

 

Źródło: www.serene-naturist.com

 

Uwaga! Jeśli nie chcecie Państwo stracić czas, nerwy i zdrowie psychiczne, lepiej trzymajcie się z dala od powyższych stron! I nigdy nie pokazujecie ich dzieciom. 🙂

10 Comments
 1. Te strony są okropne, ale za oceanem dalej świat zatrzymał się na 2005 roku, z niewielkimi wyjątkami. Tam każdy musi mieć stronę, nawet sklep osiedlowy i wygląda to jak wygląda – wiadomo, że właściciele nie mają czasu lub pieniędzy, a więc wystarczą im podstawy HTML.

  Tam prostota to podstawa 🙂
  Widziałem projekt z zeszłego roku robiony w całości na tabalekach, a i wyniki sprzedaży na dość sensownym poziomie (prosty “one page” z Oregonu).

  Co do strony o Księżnej Dianie to sam takie robiłem na początrku “kariery” za małolata – aż się łezka w oku zakręciła.

  Dzięki za wpis 🙂 MMD. Kuba

 2. Chyba wszystkie z tych stron to zapomniane z poprzedniej epoki serwisy. Jakby je zestawić z realiami kiedy powstawały – pewnie by się okazało, że są przeciętne. A teraz – no cóż “delikatnie” odstają od realiów XXI wieku 🙂

 3. Przedstawione strony w wpisie są straszne. Panuje na nich nieład i nie porządek. Wyglądem nie przypominają nawet strony internetowej. Teraz strony internetowe są tworzone estetycznie, swym wyglądem zachwycają użytkownika a nie odstraszają.

 4. KrystiaN – mnie również to zastanawia, pewnie za dwadzieścia lat powstanie podobny artukuł o najgorszych stronach z 2018 roku 😀

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.