Motyw Template Monster - portfolio

Motyw Template Monster - portfolio

Motyw Template Monster pozwala na ciekawe wyświetlenie Portfolio przy pomocy 4 rodzajów układu stron. Mamy do wyboru układ:

  • Masonry – obrazek wyróżniający i zajawka w układzie 3 kolumn
  • Grid – obrazek wyróżniający i zajawka w układzie 3 kolumn
  • Justify – obrazki wyróżniające na całą szerokość bez zajawki
  • List – – obrazek wyróżniający i zajawka w układzie 1 kolumny

Układy te tworzymy przez dodanie shortcode Portfolio do stron statycznych. Akurat tak jest zrobione w przykładowych danych motywu.

Postanowiłam wykorzystać te układy aby przedstawić swoje portfolio dotyczące stron www, copywritingu oraz malarstwa i sztuki użytkowej.

Sortowanie

Strony portfolio mają u góry sortowanie, która grupuje wpisy według kategorii. Jest to popularny skrypt jquery. Użyłam podobnego skryptu jquery tworzącego galerię z sortowaniem na mojej galerii akwarel.

Wpisy portfolio można pogrupować w kategorie, według których skrypt je potem sortuje. I tu jest niestety problem. W edycji shortcode Portfolio nie można wybrać, które kategorie chcemy użyć. Wynika z tego, że możemy wyświetlić wszystkie wpisy portfolio w wybranym układnie. Nie możemy wyświetlić innych wpisów jako masonry a innych jako list. Tak właśnie chciałam. Miałam w planie wyświetlić swoje teksty jako układ list, obrazy jako układ justify a strony www jako układ grid lub masonry. Niestety póki co tak się nie da. Takie rozwiązanie jest trochę bez sensu, bo spośród 4 układów sens ma wybranie tylko jednego a nie zastosowanie wszystkich 4. Raczej mało prawdopodobne, żeby oglądający stronę chciał sobie sprawdzać jak moje pracę będą wyglądały w takim lub takim układzie.

Opcje sortowania można znaleźć w opcjach Cherry w zakładce Cherry Portfolio.

Niestety nie można wyłączyć sortowania w opcjach Cherry, prawdopodobnie dlatego, że wyłącza się dla poszczególnego shortcode.

Opcje Cherry pozwalają na posortowanie według kategorii lub według tagów.

Formaty wpisów portfolio

Dodając wpisy Portfolio mamy do wyboru 4 formaty:

  • Format audio na stronie pojedynczego wpisu nie wyświetla obrazka wyróżniającego. W opcjach poniżej wpisu można dodać plik audio.
  • Format video podobnie – w opcjach pod wpisem można dodać plik wideo. Jeśli dodamy pojawia się ono nad tytułem wpisu.
  • Format gallery umożliwia dodanie galerii w różnych ustawieniach (slajder, masonry, grid). Zdjęcia dodaje się w opcjach pod wpisem.
  • Format image – obrazek wstawia się jako obrazek wyróżniony

Komentarze

Niekiedy nie ma uzasadnienia aby na stronach portfolio były komentarze typowe dla blogu. Można je wyłączyć dla poszczególnych elementów, ale nie ma opcji aby wyłączyć dla wszystkich a przydałoby się.

 

2 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.