Motyw Monstroid2 firmy Template Monster

motyw Monstroid2 Template Monster responsywny motyw wordpress

Przeglądam motyw Template Monster Monstroid2 dla WordPressa, który będę chciała wykorzystać na jednym ze swoich blogów oraz dla innych projektów.

Motyw ma ogromne możliwości i już w pierwszej chwili zaskakuje ogromem opcji. Nie potrzeba nawet wspominać, że motyw jest w pełni responsywny, oparty o nowy framework Cherry 5 oraz zaprojektowany zgodnie z funkcjonalnym flat design.

Kiedyś pojawiały się takie głosy, że korzystanie z frameworków czy gotowych template spowoduje, że wszystkie strony będą wyglądały tak samo. Ale obecnie panuje trend skupiania się na funkcjonalności. Unikamy przerostu formy nad treścią, za to królują zdjęcia. Czyli zmieniając układ strony i korzystając z własnych zdjęć uzyskujemy stronę całkowicie inną.

Monstroid2 stanowi motyw uniwersalny, który można wykorzystać na różnego rodzaju strony. Generalnie został zaprojektowany na potrzeby stron biznesowych, tak aby jak najlepiej prezentować działalność danej firmy. Posiada on moduły, które ułatwiają prezentację dokonań firmy, wykonanych projektów, prezentację zespołu, opinii klientów itd.

Motyw został zaopatrzony w 10 skórek, które zostały przystosowane dla rożnego rodzaju firm: sklepu, usług, hotelu, restauracji itp. Każda ze skórek zaopatrzona została w dodatkowe wtyczki potrzebne dla danego rodzaju firmy np. plan imprez, rezerwacja spotkań itp.

Dla każdej skórki możemy wybrać spośród 7 nagłówków i 3 stopek. Różnią się one układem menu w stosunku do logo. Niektóre nagłówki mają “hamburger menu”.  Niektóre nagłówki i stopki pokazują tel  i adres.

Po instalacji przy pomocy TM Wizard wybieramy skórkę, która najlepiej przystaje do działalności firmy. Po instalacji skórki wybieramy czy chcemy dodać czy nadpisać treści demo. Są one przydatne, gdyż bardzo ułatwiają dopasowanie strony do własnych potrzeb. Wystarczy podmienić zdjęcia i treści. Należy przy tym uważać, gdyż nadpisanie może usunąć treść naszego bloga, ale jesteśmy ostrzeżeni przed tym dodatkowym monitem.

 

Przejrzałam dokładnie wszystkie dostępne skórki aby wybrać najbardziej odpowiednią dla moich potrzeb.

  • skórka Construcjtion jest bardzo uniwersalne, dla większości firm
  • skórka Fashion chyba przeznaczona dla bloga modowego i jest taka najbardziej blogowa. Na głównej stronie pojawiają się wpisy blogowe z dużymi zdjęciami
  • skórka Furni najbardziej przystosowana do sklepu, dodajemy też wtyczkę woocommerce
  • skórka Ironmass dla klubu fitness i wszystkich firm, które potrzebują systemu zapisu na zajęcia, prezentacji kadry, prezentacji oferowanych zajęć. Czyli szkoły, szkolenia, kursy, zajęcia itp
  • Modern przystosowana jest dla strony hotelowej (system rezerwacji, prezentacja pokoi, restauracja, mapka dojazdowa, opinie klientów)
  • Resto dla restauracji z opcją cen poszczególnych dań i systemem rezerwacji stolików
  • Loan – usługi finansowe albo inne, motyw posiada karty cenowe czyli sprawdzi się dla różnych usług i ofert
  • Corporate – skórka bardzo uniwersalna, dla wielu rodzajów działalności, czyli typowa strona firmowa z prezentacją usług, kadry, system umawiania spotkań
  • Lawyer też bardzo uniwersalna skórka, przeznaczona dla prawników ale właściwie dla prawie każdego rodzaju strony

Skórkę można w każdej chwili zmienić, jednak warto zastanowić się na początku  żeby dobrze wybrać, która będzie najbardziej pasowała do danego rodzaju działalności.

Skórki te, wraz z odpowiednimi dla nich wtyczkami, stanowią tylko propozycję twórców motywu i ułatwienie dla właściciela strony aby szybciej dopasować stronę dla danej firmy. Instalując treści demo dostajemy od razu projekt strony firmowej dla danej branży. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z całego zestawu innych modułów i wtyczek.

 

 

 

 

2 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.