Motyw wordpress Monstroid2 jako blog firmowy

Motyw wordpress Monstroid2 jako blog firmowy

WordPress świetnie nadaje się do budowy stron lub blogów firmowych.  Jako prezentacja firmy, szczególnie na stronach typu wizytówka, najlepiej sprawdza się strona typu landing page. Jak wynika z badań nad zachowaniem się użytkowników stron, nie mają oni nic przeciwko przewijaniu strony w dół. Dlatego też typowa strona typu landing page zawiera wszystkie najważniejsze informacje na głównej stronie, ułożone jedna pod drugą.

Do budowy stron typu landing page doskonale sprawdza się motyw Monstroid firmy Template Monster. Budowę strony firmowej typu landing page pokażę na przykładzie strony organizacji pożytku publicznego.

motyw wordpress

Nagłówek – rozbudowane menu i hero image przyciskiem Call to action

Strona typu landing page jest jednokolumnowa, dlatego główne menu umieszczone jest w nagłówku. Mamy również możliwość dodania dodatkowego, mniej istotnego menu w stopce.

Monstroid pozwala na budowę 2 pasków menu. Pasek górny, który możemy włączyć lub nie, zawiera 3 pola przeznaczone na dane kontaktowe firmy. W tym przypadku jest to email, telefon i godziny otwarcia. Po prawej stronie możemy umieścić dodatkowe menu, mniejszą czcionką, gdzie podajemy typowe informacje typu “kontakt”, “dojazd” lub logowanie. Menu to nie jest rozwijalne. Po prawej stronie mamy możliwość umieścić ikonki mediów społecznościowych.

Poniżej znajduje się główne menu z logo po lewej stronie. Menu to jest rozwijalne, duża czcionka, szeroki pasek tak aby zwrócić uwagę oglądającego. Możemy też stworzyć rozbudowane megamenu, dzięki instalacji dodatkowej wtyczki, którą otrzymujemy w pakiecie.  Manu to może prowadzić do podstron lub też płynnie zjeżdżać do elementów położonych niżej na głównej stronie.

Pasek ten można wykorzystać w zależności od tego jak dużo jest pozycji menu, na ile są ważne dla oglądającego.  Jeśli menu nie jest bardzo istotne i najważniejsze informacje znajdują się na landing page, możemy stworzyć “hamburger menu”, które nie zajmuje miejsca.

Większość nagłówka zajmuje “hero image”, na którego tle umieszczamy główne hasła reklamowe oraz przycisk wezwania do akcji. Wezwanie do akcji ułatwia użytkownikom, którzy już znają tę stronę, przejście od razu do sedna.

motyw wordpress ikony

Informacja przy pomocy ikon

Użytkownicy nie chcą czytać długich tekstów i raczej skanują w poszukiwaniu sedna sprawy. Dlatego sprawdziły się duże ikony, które przyciągają wzrok i pozwalają szybko przekazać podstawowe zadania i działalność firmy.  Pod ikoną podajemy jej tytuł i krótkie wyjaśnienie. Ikony świetnie nadają się do przekazania głównych usług oferowanych przez daną firmę lub obszarów działalności organizacji.

Układ 4 ikon i podpisy poniżej jest najbardziej tradycyjny. Monstroid pozwala na dowolne rozmieszczenie ikon i napisów.

przedstawienie liczb na stronie www

Prezentacja danych liczbowych

Liczby mówią same za siebie i stanowią idealny sposób na prezentacje osiągnięć firmy lub organizacji. Dlatego jeśli dysponujemy wartymi pokazania liczbami warto je wykorzystać na stronie.

Dzięki zastosowaniu motywu Monstroid wyposażonemu w opcje Power Builder możemy pokazać dane liczbowe na kilka sposobów.

Liczby w postaci pasków pozwalają łatwo uświadomić sobie wielkość danych.

wordpress przedstawienie liczb na stronie

Dane procentowe lub ułamkowe przedstawione w postaci kołowej

Tradycyjne przedstawienie danych liczbowych

 

Prezentacja informacji oraz wezwanie do akcji

Charakterystyczną cechą strony typu “one page” jest przekazanie użytkownikowi informacji w formie krótkiej, zwięzłej i łatwej do przeczytania, a więc tekst umieszczony jest dużą czcionką na obszernym polu, gdzie oko nie jest rozpraszane.  Świetnie sprawdzają się tu poziome paski, na których umieszczamy odpowiednie informacje, które jest łatwo przeczytać i zapamiętać. Aby odróżnić jedne informacje od drugich i ułatwić czytanie, pasy dobrze jest odróżnić od siebie kolorami tła.

Zadaniem strony, szczególnie strony firmowej lub organizacji, jest szybkie i łatwe pokazanie użytkownikowi, gdzie ma kliknąć lub co zrobić, aby skorzystał z tego co firma oferuje.  Podajemy dużymi literami gdzie ma zadzwonić, dojechać, kliknąć.

Jeśli użytkownik ma kliknąć, zadanie to spełnia buton z wezwaniem do akcji. Najczęściej stosuje się go aby pokazać link do sklepu, strony ofertowej, gdzie użytkownik wykona cel, po który wszedł na daną stronę.

Motyw dla wordpress Monstroid firmy Template Monster pozwala na łatwe budowanie takich typowych elementów strony firmowej, dzięki rozbudowanemu narzędziu do edycji jakim jest Power Builder. Elementy te układa się a następnie wypełnia treścią, przy pomocy łatwego i intuicyjnego edytora. Nie ma potrzeby znajomości kodu html. Elementy wybieramy z wygodnego menu. Możemy je także powielać, zapisywać do późniejszego użycia, przeciągać myszą i zmieniać ich miejsce.

5 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.