Monstroid 2 nowa wersja - dalszy ciąg zmagań

Monstroid 2 nowa wersja - dalszy ciąg zmagań

Jestem z natury dokładna i staram się dokładnie wszystko zbadać od strony użytkownika. Po paru godzinach w końcu udało mi się dojść jak zmienić nagłówek: menu, logo, nazwę witryny. Niby trywialne rzeczy a pare godzin trzeba się głowić. Okazuje się, że w nowej wersji Monstroid 2 nie zmienisz tego ani w ustawieniach WordPressa and w personalizacji motywu.

Otóż nagłówek, który jest taki sam dla wszystkich stron, należy zmienić wchodząc w edycję strony przy pomocy Elementora. Następnie należy kliknąć na element, który chcemy zmienić i dopiero wtedy pojawia się edycja. I tu dopiero możesz wybrać jakie menu ma się pojawiać. Ciekawa sprawa. Dlaczego motyw wyłącza ustawienia WordPressa i Personalizację motywu, skoro większość użytkowników jest do tego przyzwyczajona?

Rozwiązanie jest bardzo dziwaczne. Tradycyjnie motyw powinien mieć własne ustawienia, gdzie jest wszystko zebrane w jednym miejscu: osobno ustawienia nagłówka, stopki, stron i wpisów. W poprzedniej wersji można było każdy wpis czy stronę edytować inaczej. Natomiast nagłówek edytowało się w Personalizacji motywu. Tutaj aby zmienić coś w nagłówku, musisz wejść w edycję Elementor którejkolwiek strony czy wpisu. Jest to mocno pokrętne i mylące.

Kolejna rzecz, która mi się nie podoba to sam panel Elementora. Składa się on z 2 zakładek. Aktywna jest szara a nieaktywna biała. To bardzo mylące, bo przyzwyczailiśmy się, że to co nie aktywne powinno być szare.

Jak opuścić edycję Elementora bez klikania Wstecz w przeglądarce? Trzeba kliknąć w  hamburger menu po lewej i wtedy na dole pojawia się link Przejdź do strony. Mocno pokrętne. Przyzwyczailiśmy się na krzyżyka, który zamyka edycje. Po co zmieniać konwencje do których wszyscy są przyzwyczajeni?

No cóż wynika z tego, że doprowadzenie tej strony do jakiegokolwiek stanu sensownego wyglądu zajmie mi sporo czasu, a myślałam że wystarczy podmienić dane domyślne na moje w pare godzin i już. Niestety, nie ma lekko.

template monster


Profesjonalny Hosting


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.