Karty cenowe i liczbowe widgety dla firm

Karty cenowe i liczbowe widgety dla firm

Kiedyś był trend aby strony www przyjęły układ kart. Wydaje mi się, że ten układ się nie przyjął. W rzeczywistości układ kart jest przydatny ale nie do wszystkiego. Dobrze się sprawdza jako tak zwane zajawki, np. na blogu. Karty też przyjęły się w postaci kart cenowych.

Karty cenowe (pricing tables) wyglądają dość standardowo i powinny wyglądać aby od razu było wiadomo o co chodzi.

Elementor, wtyczka współpracująca z motywem WordPress Monstroid2, oferuje prosty sposób umieszczenia pricing tables na stronie.

Do czego służą karty cenowe? Otóż niektóre firmy oferują kilka planów cenowych dla swoich usług od najtańszych do najdroższych pakietów. Na kartach cenowych przedstawia się te plany cenowe na niedużych kartach ustawionych obok siebie. Z uwagi na miejsce na stronie kart jest najczęściej 3 lub 4. Karty zawierają te same informacje, dzięki temu klient może od razu porównać pakiety i wybrać ten, który mu najbardziej odpowiada.

Karta cenowa zawiera:

  • nazwę pakietu cenowego,
  • cenę,
  • składniki oferty tego planu cenowego, ułożone w tym samym porządku dla wszystkich kart co ułatwia porównanie,
  • przycisk Kup teraz.

Aby zrobić układ tablic cenowych tworzymy nowy kontener, nagłówek, układ kolumn, zaś w każdej kolumnie umieszczam widget Pricing Table.

Karta ma podstawowe elementy:

  • ikonka,
  • tytuł karty cenowej,
  • cena,
  • cechy danego planu cenowego w punktach,
  • przycisk akcji.

Możemy edytować wygląd zarówno samej karty jak i jej poszczególnych elementów.

Inne elementy związane z działalnością firmy:

Widget Price list – lista z cenami – proste, opisowe przedstawienie oferty firmy z cenami.

Licznik podający osiągnięcia firmy w liczbach. W momencie przewinięcia strony do tego miejsca pojawia się licznik, gdzie liczby zwiększają się do określonej ilości. Liczby te nie są pobierane z żadnego skryptu, lecz trzeba je wpisać w ustawieniach.

Monstroid2 template monster wordpress template

Widget Circle Progress – widget podobny jak ten powyżej, tyle że pokazuje liczby w kole. Widget ten dobrze przydaje się do przedstawiania wartości procentowych.

Widget Countdown Timer – widget, który podaje czas upływający do danego momentu. Widget ten jest stosowany aby zachęcić klientów do decyzji w przypadku, gdy dana oferta jest dostępna tylko do określonego czasu.

One Comment
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.