Joomla wtyczki

Lista wtyczek jakie używam na stronach w joomli.

Mam mniejsze doświadczenie w joomlą niż z wordpressem i wtyczki do joomli używam ostrożnie. Niestety zdarzało mi się, że po instalacji wtyczki i probie włączenia strona przestała działać. Niektóre wtyczki musiałam wyłączyć ale nie da się ich odinstalować. W przypadku wordpressa wtyczki czasem powodują konflikty. Właściwie nigdy nie zdarzyło mi się aby jakaś wtyczka narobiła szkód. Po odinstalowaniu strona wracała do normy. Ale zalecana jest ostrożność.

Z wtyczkami dla jooli jest jednak ten kłopot że jest ich dość mało i połowa jest płatna. W przypadku worpdressa mówi sie, że są wtyczki praktycznie na wszystko. Co sobie tylko wymarzymy, możemy znaleźć wtyczkę, która ten problem rozwiązuje. No może nie całkowicie ale prawie. Większość wtyczek jest darmowych i dobrze działa. Niestety czasem nie udaje się znaleźć odpowiedniej wtyczki dla joomli, szczególnie darmowej. Nie znalazłam dobrej wtyczki dla chatu. Niestety dla j1.5 nie ma też wtyczki, która automatycznie linkuje artykuły miedzy sobą, a to jest duży kłopot.

Wtyczki do joomla 1.5

 • jcomments – wtyczka dodająca komentarze do artykułów. Ma sporo opcji. Działa bez zarzutu. Pojawiają się komentarze jak na blogu. Można ustawić czy chcę moderować komentarze. Jeśli tak to w opcjach komponentu mam listę komentarzy do opublikowania.  Układ komentarza pod artykułem ma elegancki wygląd. Akurat pasuje do mojego motywu i nawet nie musiałam poprawiać stylów. Poprzednio używana była wtyczka ChronoComments. Nie pamiętam już dlaczego u mnie jest zainstalowana ale nie działa. Wyłączyłam ją. Zresztą na joomla extensions wtyczka ta została odłączona. Nie podano dlaczego.
 • akeba backup – kopia zapasowa strony i bazy danych. Zainstalowałam starą wersje dla j1.5 ale są problemy. Nie udało mi się zapisać kopi zapasowej na dysku.
 • phoca gallery – nie bardzo podoba mi się układ graficzny galerii i dlatego jej nie uzywam na razie
 • simple image gallery – jest bardzo łatwa w uzyciu, wystarczy wlac obrazki do katalogu na serwer, wpisać shortkode i już
 • simple picture slidesho – prosty slideshow
 • edytor JCE – rozbudowany edytor tektów
 • sobi2 – akurat używam jako katalog, ale można też używać tej wtyczki do ogłoszeń
 • dj-classified – wtyczka do serwisu ogłoszeń
 • image sizer – służy do tego aby przeciągając myszą zmniejszyć lub zwiększyć obrazek w edytorze. Jest to dość przydatne szczególnie że pojawia się znaczek z wielkościami i można przeskalować obrazek do wymaganej wielkości. Ale jeszcze fajniejszą rzeczą jest to, że wtyczka ta dodaje lightbox do każdego obrazka
 • wirtue mart – sklep internetowy

Nie udało mi sie znaleźć działającej wtyczki do automatycznego linkowania. Wtyczka istnieje ale nie działa. Malo tego nie daje się jej odinstalować.

One Comment
 1. Dzięki bardzo ciekawy zestaw wtyczek do Joomli na pewno się przyda.

  Ps. poza tym fajny poradnik o banerach we flashu 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.