Jakich wtyczek używam do wordpressa

Tworzę nowego bloga i jest to okazja do tego aby uporządkować wtyczki które używam. Poniżej lista moich wtyczek i krótki opis do czego służą. Tak przy okazji – dodaj komentarz na tym blogu – dostaniesz filmik wideo na temat moich ulubionych wtyczek do worpdressa.

Jeśli chcesz szybko zainstalować dużą ilość wtyczek można je po prostu skopiować przez ftp. Wystarczy pliki wtyczek przesłać na serwer do katalogu wp-content/plugins. Wtyczki będą w zakładce Wtyczki lecz nie włączone. Trzeba je tylko włączyć.  Jeśli masz stare wersje wtyczek, WordPress zaproponuje ci od razu aktualizacje.

 1. Akismet – wtyczka, która niweluje spam na blogu. Potrzebuje klucza API który kiedyś był darmowy. Obecnie nie wiem gdzie go pobrać za darmo
 2. All in one Favicon    – wstawia mała ikonke, ikonkę trzeba sobie albo zrobić samemu albo wybrać z sieci
 3. cbnet Favicon – pozwala wybrać z oferowanych ikonek, jeśli nie masz własnej.  Opcje wtyczki są w Ustawieniach
 4. All in One SEO Pack       –  wtyczka przydatna przy pozycjonowaniu
 5. AudioPlayr – wtyczka przydatna jeśli chcesz umieszczać na blogu nagrania audio
 6. Allow categories – wtyczka pozwala na otwieranie kategorii. Po zainstalowaniu tej wtyczki odwiedzający nie może czytać wpisów w kategoriach dopóki nie zaznaczysz tych kategorii jako dozwolone. W ustawieniach tej wtyczki jest panel do zaznaczania kategorii, które są dozwolone. Należy uważać z tą wtyczką gdyż panel jest bardzo rozciągnięty w poziomie i można nie zauważyć, że niektóre kategorie nie są zaznaczone. Generalnie wtyczka przydaje się do tego jeśli chcesz ukryć jedną lub 2 kategorie. Ja chciałam w łatwy sposób wyznaczyć pewne wpisy jako dostępne dla mnie i moich znajomych. Umieściłam je w jednej kategorii i szukałam wtyczki, która mi tę kategorię ukryje. Oznaczenie wpisów z hasłem nie zdawało egzaminu gdyż de fakto wpisy te wcale nie były niedostępne.
 7. Breadcrumbs Plus – wstawia ścieżke, wymaga wstawienie fragmentu kodu do plików motywu. Należy uważać. Jesli masz motyw który używa tego kodu i zainstalujesz go na blogu bez wtyczki, wtedy blog nie będzie działał poprawnie. Ale instalacja wtyczki naprawia usterke.
 8. chap secure login – poprawia bezpieczeństwo bloga przez szyfrowanie twojego hasła przy logowaniu
 9. CommentLuv     –  wtyczka, która dodaje ostatni lub wybrany wpis z bloga osoby wpisującej komentarz – niezwykle korzystna wtyczka ze względu na pozycjonowanie
 10. Contact Form 7    – tworzy formularz kontaktowy na stronie
 11. Dagon Design Sitemap Generator    – tworzy mapę bloga, czyli listę wszystkich wpisów i stron statycznych
 12. DirtySuds – Embed RSS – pozwala na umieszczenie na blogu kanału RSS, ja akurat wstawiłam w ten sposób produkty z Interkursów na stronę statyczną
 13. fbLikeButton    – dodaje Lubie to Facebooka
 14. Google ‘Plus one’ – dodaje do strony przycisk google+
 15. Google ‘Plus one’ Button by kms
 16. Facebook,Twitter,Google plus one Share Buttons
 17. Google XML Sitemaps   – tworzy mapę XML dla googla
 18. Modal Dialog – tworzy wyskakujące okienko
 19. NextGEN Gallery    – galeria zdjęć
 20. Nitrolista – wpisy dostępne po zapisaniu się na liste mailingową
 21. NoFollow Free     – brak no follow w komentarzach
 22. Polldaddy Polls & Ratings – dodaje na blogu sondy
 23. Pretty Link Lite  – skraca linki partnerskie
 24. Remote database backup – kopia bazy danych
 25. SEO Smart Links    – tworzy linki wewnątrz bloga
 26. Sociable
 27. Subscribe To Comments   – pozwala na odhaczenie czy chcemy dostawac informacje że ktoś odpowiedziąl na  nasz komentarz
 28. Thank You – strona z podziękowaniem za komentarz
 29. WordPress.com Stats – statystyki odwiedzin
 30. W3 Total Cache – przyspiesza działanie bloga
 31. Yet Another Related Posts Plugin     – podobne wpisy
 32. who is online
 33. widget ligic – pozwala na dodawanie różnych widgetów w zależności od tego czy wyświetla się głowna strona, wpisy czy kategorie. Można odpowiednio ustawić gdzie ma się widget wyswietlać.
 34. SEO Friendly Images    wtyczka, która dodaje automatycznie atrybut alt i title do każdego obrazka. W ustawieniach można ustawić aby jako alt i title pojawiły się określone teksty (lepiej jednak nie używać tego samego tekstu) albo tytuł wpisu, tytuł bloga itp. Wtyczka pomocna jeśli nie mamy czasu ręcznie dodawać altów, szczególnie jeśli już mamy dodane do bloga sporo obrazków i alty trzeba dodać ręcznie. Wtyczka nie nadpisuje altów dodanych ręcznie.
 35. WP Super Cache – wtyczka przyspieszająca działanie bloga
 36. FeedWodpress – wtyczka, która sama tworzy wpisy na twoim blogu ściąganąc teksty z innych blogów. Wtyczka ma bardzo dużo ustawień. Łączy się z innymi blogami przez kanały RSS i wstawia wycinek z wpisu z linkiem do orginalnego wpisu. Wszystko można ustawić tak jak chcemy.
 37. WP Realtime Sitemap – wtyczka tworzy mapę strony. Należy utworzyć nową stronę statyczną a następnie wpisać tam [wp-realtime-sitemap] wtedy utworzy się mapa strony. W ustawieniach decydujesz co ma się w tej mapie pojawić.
 38. Light box Plus – wtyczka, która po kliknięciu w miniaturkę wyświetla duże zdjęcie jako light box. Miniaturka musi linkować do większej wersji a nie do strony www.
 39. Free Spam WordPress i SI CAPTCHA Anti-Spam – wtyczki antyspamowe uniemożliwiający wstawianie wtyczek z automatu. Pierwsza wymaga wstawienia kodu do motywu,druga dziala automatycznie.
 40. Broken Link Checker – wtyczka sprawdzająca czy na blogu są wadliwe linki, można ustawić częstotliwość sprawdzania i co będzie sprawdzane
 41. SEO SearchTerms Tagging 2 – wtyczka ktora nasyca blog slowami kluczowymi
 42. Easy categories management vidget – wyświetla wpisy z wybranej kategorii
 43. Global translator – wtyczka wstawiająca automat tłumaczący bloga na inne języki
 44. Ultimate post widget – pozwala wyświetlić wpisy z wybranej kategorii – działa jako widget
 45. WordPress security scan
 46. InfiniteWP Client – wtyczka potrzebna do połączenia bloga z adminem Infinite, który słuzy do aktualizacji wtyczek i samego bloga dla wielu blogów.
 47. wtyczki które dodają wygodne opisy kategorii – edytor tekstu pozwala na wygodne tworzenie opisów kategorii i dodawanie zdjeć do artykułów kategoriowych – przydatne są tu 2 wtyczki: Rich text tags i Category tiny mce
 48. WP-PostViews – wtyczka, która dodaje liczbę odsłon dla wpisu lub strony. Po instalacji trzeba dodać fragment kodu do motywu. Po kodzie : <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> dodaj <?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>
 49. Post charakter count admin – wtyczka która liczy znaki tekstu – przydatna gdy tworzysz precel i chcesz wiedzieć jakiej dlugości są teksty. W kazdym innym blogu też jest to przydatne, zeby nie pisać zbyt długich tekstów.
5 Comments
 1. Akismet jest chyba najważniejszą wtyczką. Problem spamu praktycznie nie istnieje.

 2. mam Akismet i faktycznie może spam słabej jakości nie istnieje ale mam bardzo dużą ilość komentarzy przygotowaną w automatyczny sposób które bardzo ciężko rozróżnić od normalnego komentarza – na szczęście mam na to swoje sposoby wiec spamu brak – (jak na razie )

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.