Jak zrobić menu pokazujące wpisy z 1 kategorii

Nastąpił pewien problem na jednym z moich blogów.  Otóż zainstalowałam wtyczkę FeedWordPress, którą chciałam zwyczajnie przetestować. Wtyczka ta pobiera przez kanały RSS wpisy z innych blogów w wstawia je na twój blog. Można ustawić czy ma to być fragment czy całość. Ustawiłam sobie kanały RSS do 2 blogów. Nic się nie działo więc zajęłam się czymś innym i zapomniałam o tym. Wtyczka działa na wordpressie, który z założenia ma być stroną a nie blogiem normalnie prowadzonym. Gdy tam zajrzałam po paru dniach okazało się, że wtyczka natworzyłam masy nowych kategorii, gdyż ściąga każdy nowy wpis z innych blogów i tworzy dla niego kategorie (można to odpowiednio ustawić).

Nie chciałam żeby wpisy te mieszały się z właściwą zawartością bloga a raczej strony, która ma zawierać kursy wideo dla listy mailingowej.  Musiałam wymyślić jak wstawić linki tylko do jednej kategorii.

Druga rzecz to chciałam zrobić spis treści jako podstrona, na którym pokazywałyby się wpisy tylko z 1 kategorii. Zainstalowałam wtyczkę WP Realtime Sitemap. W ustawieniach wtyczki można tak poustawiać aby mapa strony pokazywała tylko wpisy. Jeśli wykluczy się poszczególne kategorie wtedy wyświetli się tylko jednak kategorii ze swoimi wpisami.

Niestety jest duża niedogodność. Otóż FeedWordpress tworzy ciągle nowe wpisy i nowe kategorie. Wymaga to od czasu do czasu wykluczanie nowych kategorii. Szukam więc lepszego rozwiązania.

Mapa strony musi mieć ustawione Display categories tak aby wpisy zostały pogrupowane wedlug kategorii. W przeciwnym razie wykluczanie kategorii nic nie da.

Ustawiłam w Category Settings limit na 1 tak aby wyświetlała się tylko 1 kategoria. Porządek ustawiłam według slug czyli skróconego tytułu. Zmieniłam ten tytuł tak aby zaczynał się na aby. W ten sposób mam nadzieje, że żadna kategoria nie wskoczy wyżej.  Sposób dość prymitywny ale zawsze coś.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.