Jak paroma kliknięciami myszy założyć bloga

Dziś prawie każdy chce założyć bloga. Ale nie każdy chce w tym celu uczyć się technik informatycznych. Jest prosty sposób aby założyć bloga tylko klikając a program zrobi wszystko za ciebie.
Kiedyś tworzyłam strony pisząc je w html, obecnie instaluję blogi i strony w joomla na piechotę, czyli najpierw tworzę bazę danych, potem przesyłam pliki na serwer i instaluję wpisując odpowiednie dane. Jeszcze do niedawna trzeba było wpisywać odpowiednie dane do pliku config. Teraz już instalator sam te dane wpisuje.
Ponieważ tworzę strony www muszę to umieć, jednak nie ma przeszkód żeby sobie ułatwić zadanie.

Poza tym wiele osób chce założyć bloga a nie interesują ich zagadnienia informatyczne i uczenie się tych wszystkich techynicznych spraw. Dobra wiadomość!!! Możesz założyć bloga niemal automatycznie, tylko wypełniając prosty formularz i klikając jak na swoim dysku.

Serwery Host Then Profit oferują usługę Fantastico, dzięki której możesz paroma kliknięciami dodać bloga wordpress albo wiele innych rodzajów stron jak sklepy internetowe, galerie, fora i masa innych.

Obejrzyj filmik poniżej. Możesz przetestować ten system tylko za 1 USD – kliknij

Filmik trwa 6 minut i zobaczysz, że w tym czasie można zainstalować bloga

Jak spolszczyć bloga
wszystko zrobisz w panelu administracyjnym tak jak na dysku swojego komputera

7 Comments
 1. Witam
  Bardzo chcialbym wypróbować wordpressa, ale jeszcze nie mam serweu na którym mogę go dodać. Czy mogę to zrobić u siebie na komputerze, czy serwer jest konieczny?

  1. Żeby wordpress działał na dysku trzeba zainstalować sobie xampp, który tworzy środowisko na dysku gdzie będą działać skrypty php takie jak wordpress.

 2. Bardzo dziękuje za odpowiedz.
  i jeszcze jedno pytanie- jeśli będę chciał mieć statystyki na blogu(np. ilość odwiedzin dzienie) to co mam zrobic?

  1. Są wtyczki które liczą statystyki odwiedzin na blogu ale ja ich nie używam. Korzystałam ale musiałam wyłączyć bo działały albo nie. Przeważnie hosting (progreso, netmark) oferuje statystyki. W cpanelu (panel do obsługi konta hostingowego) są statystyki. Poza tym można zarejestrować sie w google analitics.

 3. To ostatnie pytanie- czy da się zablokować wpisywanie konkretnych słów w komentarzach, np. przekleństw?

  1. prawdę mówiąc nigdy się tym nie zainteresowałam. Trzeba ustawić aby każdy komentarz był zatwierdzany przez właściciela bloga. Przekleństwa nie są problemem tylko spam. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś cos nieprzyjemnego wpisał w komentarzach. Za to spamu są tony i nie powinny się one wyświetlać na blogu.

   1. Jeszcze jedno – w wordpressie prawie do wszystkiego są wtyczki. Wystarczy poszukać. Tyle że opisy wtyczek są po angielsku i trzeba dokładnie przeczytać do czego wtyczka służy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.