Jak zaindeksować blog w google w ciągu 24 godzin

Zdaniem autora bloga problegger.net jest to jak najbardziej możliwe. Najprostszym sposobem byłoby umieszczenie linka do naszego bloga na bardzo popularnym blog. Jednak nie jest to takie proste. Problogger radzi następujące kroki:

sprawdzenie wartości strony www – w ten sposób strona jest od razu indeksowana w google. Serwisy liczące wartość strony w USD WebsiteOutlook, StatBrain, CubeStat, WebTrafficAgents, BuiltWithWhoIs, QuarkBase, URLfan i AboutTheDomain. Te serwisy mają problem ze sprawdzaniem subdomen.

  • social media – problogger radzi aby założyć strony na popularnych mediach społecznościowych (FB, Twitter, Digg, Delicious). Nazwa konta powinna być taka sama jak tytuł twojego bloga. Linki na serwisach społecznościowych mają atrybut nofollow. Jednak mimo to warto założyć strony dla twoich projektów na mediach społecznościowych.
  • http://www.changedetection.com/ – serwis, który monitoruje strony www i blogi i wysyła informacje o zmianach. Jeśli oznaczysz żeby informacje były publiczne będą one publikowane w newsach tego serwisu
  • http://www.squidoo.com – można tu zrobić “soczewkę” czyli jakby mini stronę na jakiś temat. Można stworzyć mini stronę związaną z tematyką twojego bloga i  wstawić kanał rss, który będzie dodawał zawartość twojego bloga. Niestety zrobienie tego porządnie jest dość pracochłonne. Drugi problem jest taki że Squido nie czyta polskich liter i wszędzie pojawiają się znaczki.

Czas pokaże czy te zabiegi są efektywne.

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu:
Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach

Jak zdobyć popularność i zjednać sobie wyszukiwarki?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.