Jak wyświetlić na blogu loga twoich partnerów/klientów?

Niektóre strony firmowe posiadają na dole pasek, na którym przewijają się loga partnerów/klientów firmy.  Taka prezentacja logo pokazuje, że Twoja firma ma wielu klientów i wskazuje jakie firmy skorzystały z twoich usług. Organizacje charytatywne mogą w ten sposób prezentować sponsorów. Zastosowań może być wiele.

W tym celu posłużyłam się prostą w obsludze wtyczką Kiwi Logo Carousel. Wtyczka Kiwi Logo Carousel pozwala na utworzenie slidera, który przesuwa pasek logo.  Wtyczka działa na zasadzie autoplay i ma też strzałki po obu stronach pozwalające na przesuniecie paska z logami.

Aby utworzyć slider z logami dodaj loga do własnego typu wpisów Logos. Wybierz Add New Logo i dodaj logo jako ikonę wpisów. Wpis zapisz w kategorii carousel. Następnie dodaj kolejne loga.

kiwi logo carousel

 Następnie wystarczy dodać shortcode [logo-carousel id=default] do widgetu tekstowego aby slider logo pojawił się na blogu.

id=default oznacza że pojawią się wszystkie wybrane loga. Można również podzielić loga na kategorie i wyświetlić slider z logami z poszczególnych kategorii. Wtedy jako id wpisz skróconą nazwę lub numer kategorii.

I to jest w sumie wszystko, gdyż wtyczka jest bardzo prosta w użyciu.

31 Comments
 1. Właśnie szukaliśmy takiego rozwiązania. Bardzo przydatna sprawa. Sprawdzimy jak to jest w praktyce i damy znać.

 2. Oto właśnie największa zaleta WP oraz innych popularnych CMS – niemal wszystkie popularne funkcjonalności możemy znaleźć w postaci gotowych wtyczek, co jest szczególnie przydatne dla osób, które nie miały do czynienia z tworzeniem stron. Dziękuję za zaprezentowanie ciekawego dodatku!

 3. ciekawy artykuł, dosyć przejrzysty,myśle, że sie przyda. dzieki

 4. Jest wiele różnych sposobów jak można wyświetlić te loga. Ale faktycznie te wydaje się być najprostszy i najbardzie funkcjonalny.

 5. Wszystko pięknie, ładnie, cacy, tylko nie zostało nic napisane jak to umieścić na blogu w footer? Wiem, że wrzucenie zwykłego [logo-carousel id=default] nic nie pomaga. Czy można to jakoś zaimplementować z kodzie źródłowym strony?

 6. Takiej wtyczki właśnie szukałem, już kombinowałem ze skryptami jQuery czy coś podobnego. Dobrze, że odnalazłem Twój wpis. Wielkie dzięki 🙂

 7. Osobiście jak na razie nie widzę potrzeby zastosowania na swoim blogu tej wtyczki ale w przyszłości na kolejnych może się przydać bynajmniej dobrze wiedzieć że coś takiego jest

 8. Wczoraj nawet chwilę myślałem, żeby napisać coś podobnego, ale jeśli jest, to nie ma sensu. Dzięki 🙂

 9. Szukałem rozwiązania problemu poprzez Java/ jQuery a rozwiązanie miałem pod nosem. Wielkie dzięki!

 10. Wspaniały sposób, co prawda nie będę wykorzystywała tego do wyświetlania loga firm ale do innych celów, ale sposób na pewno się przyda. Wielkie dzięki!

 11. Niby taka prostaa sprawa ale przydatna. Zastanawiałem się ostatnio jak to się robi. Dzięki i pozdrawiam…

 12. Taka wtyczka pozwala nam na zdobycie większej wiarygodności u osób, które pierwszy raz wchodzą na naszą stronę. Warto ją stosować.

 13. Świetny wpis, bardzo przydatny. Niebawem wypróbuję w praktyce i nie omieszkam podzielić się wrażeniami z efektów.

 14. W prostych słowach powiedziałaś to, czego szukałem od dwóch dni. Dzięki za wpis i oby tak dalej!

 15. Hej, czy będą kolejne wpisy? Niebezpiecznie zamilkłaś, a tak dobrze się Ciebie czytało… Gosiu, wrócisz do nas jeszcze?

 16. Dziękuję za podsunięciu mi pomysłów w jaki sposób wprowadzić pewne nowości na swojej stronie. Świetny artykuł!

 17. Dobre pytanie.Potrzebuje wiedzy, informacji, wiadomości….zwłaszcza teraz, jak dostałam pracę w dziale marketingu . Każda notka na wagę złota. ;)))))

 18. Na brak inspiracji może pomóc lektura kilku zagranicznych blogów i sprawdzenie, jak ich idee można przenieść na nasz rynek

 19. No i mamy kolejny wpis przemawiający za tym, by wykorzystywać WordPressa na swoich stronach 🙂

 20. Moim zdaniem, największą zaletą wordpressa są blogi pomocnicze opisujące dodatki, takie jak ten:)

 21. A u mnie nie działa, nie wiem dlaczego.
  Dodałem loga, wkleiłem shortcode, zapisałem ale na stronie nie wyświetlają się loga tylko shortcode

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.