Jak wstawić wyskakujące okienko na bloga

Wyskakujące okienko cieszy się uznaniem marketerów internetowych, gdyż ludzie chętnie zapisują się na listę adresowa na takim okienku. Zresztą można go też zastosować do każdego innego powiadomienia, jeśli chcemy na coś zwrócić uwagę odwiedzających stronę.

Większość autoresponderów, np benefiter.pl oferuje bardzo ładne wyskakujące okienka. Można je sobie skonfigurować tak aby pojawiał się odpowiedni tekst i formularz zapisu na listę adresową. Takie wyskakujące okienko najczęściej wkleja się w stopce przed znacznikiem </body>.

Jeśli nie chcemy korzystać z wyskakującego okienka oferowanego przez autoresponder, mamy takie możliwości:

Możesz zastaosować skrypt dhtml ze strony: http://dynamicdrive.com/dynamicindex17/dropinbox.htm

Jeśli chcesz mieć wyskakujące okienko na blogu wordpress możesz zastosować wtyczkę Modal Dialog.

Pozwala ona na wyświetlenie tekstu na wyskakującym okienku z 2 źródeł:

  • ze strony www – musisz zrobić stronę w html, umieścić ją w sieci i w ustawieniach wtyczki wpisać adres tej strony
  • formularz do zapisu lub inną treść można wstawić do pola formularza
Wtyczka ma wiele ciekawych ustawień. Można ustawić wielkość wyskakującego okienka, czas po jakim ma się pojawić i po jakim ma znikać.
Jedyny mankament to trochę źle działa w IE. U mnie niestety okienko jest za male w IE i cala squeeze page, a raczej jej dół, się nie mieści.

Ostatnio oglądałam amerykańską reklamę, gdzie ktoś sprzedaje bardzo skomplikowany squeeze page.  Normalnie google źle indeksuje squeeze page jako stronę bez treści i dead end bez żadnych linków wychodzących. Ktoś wpadła na pomysł aby obejść ten problem budując software, który tworzy spamerski blog jako squeeze page.

Jest to specjalny motyw dla wordpressa, który w nagłówku   ma squeeze page. Strona przechwytująca zajmuje cały ekran. Natomiast pod nią jest normalny blog. Czyli odwiedzający widzi stronę przechwytującą i może wcale nie zjechać na dół. Oczywiście blog jest typowo spamerski gdyż software ten  ściąga artykuły a serwisów z artykułami i wypełnia nimi bloga. Software ten ma jeszcze taką możliwość, że jakoś wymienia się linkami ze stronami o podobnej tematyce. Ciekawy pomysł – zapuszcza się coś takiego i za chwilę ma się gigantyczną listę mailingową. Ciekawe czy to działa?

Nawet pomyślałam sobie, żeby zrobić motyw do bloga mający stronę przechwytującą w nagłówku. Własciwie nic trudnego. Tylko bez tego software musiałabym sama tego bloga prowadzić.

Ale w gruncie rzeczy takie wyskakujace okienko to prawie to samo.

Wtyczka ma też ciekawą rzecz, że można stworzyć wiele takich wyskakujących okienek i ustawić gdzie mają się pojawiać. Mogą być też wyskakujące okienka do każdego wpisu. Nie przetestowałam tego jednak a podpis jest dość nie jasny. Zresztą blog w którym wyskakuje nagle 10 okienek byłby bardzo uciążliwy do oglądania. Nawet inne okienko dla każdego wpisu to też przesada.

 

2 Comments
  1. A mogłabyś opisać wstawianie takiego skryptu na bloggera? (z tej strony dynamicdrive.com) Za dużo czasu zajmuje mi tłumaczenie z ang na pl, i zniechęciłam się samodzielnym rozszyfrowywaniem problemu wstawiania i ustawiania skryptu.

    1. Obawiam się, że nie wiem jak to wstawić na bloggera. Probowalam i jest jakiś błąd ale nie wiem jak go poprawić. Wydaje mi się, że jedyny sposób to umiescić gdzies na serwerze 4 pliki potrzebne do tego skryptu i wkleić 2 fragmenty kodu do źródła html na blogerze. Nie mam bloga na blogerze ale uruchomiłam aby sprawdzić. Niesety nie działa mi.
      Wstawiłam to samo na zwykłą statyczną stronę www i dziala. http://darmowekursy.sekretystronwww.pl/irfan/irfan.html

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.