Jak wstawić swoje tweety na blogu worpdress

Twitter jest w Polsce chyba mało popularny. Ja zarejestrowałam profil całkiem niedawno temu i póki co nie mam zbyt wielu tweetów. Głównie pojawiają się moje polubienie a youtube.com. Profile społecznościowe są ze sobą połączone, szczególnie jeśli logujesz się wszędzie z Facebooka i wpisy pojawiają się jednocześnie na wielu.

Ja właściwie zauważyłam, że nigdy nie lajkuję stron czy artykułów. Zapominam o tym. Podobnie moi znajomi też rzadko lajkują. Czy w takim razie umieszczanie na blogu ikonek społecznościowych ma sens, skoro prawie nikt nie lajkuje. Może ma może nie. Ja usunęłam lajki ze swoich blogów.

Z drugiej strony zauważyłam, że lajkowanie na youtubie jest bardzo przydatne. Ja oglądam bardzo wiele filmów na youtube.com. Jest tego tyle, że praktycznie nie jestem w stanie obejrzeć wszystkiego co bym chciała i wiele oznaczam sobie jako Do obejrzenia. Jednak często przydaje się wrócić do jakiegoś przydatnego tutoriala czy innego filmiku. Można go dodać do playlisty. Ale na playlistach też warto zachować jakiś porządek. Youtube.com tworzy listę polubionych filmów i tam można łatwo znaleźć to co uznajesz za wartościowe.

Wracając do Twittera to na moim profilu pojawia się co jedynie informacja co mi się podoba na youtubie. Podobnie na profilu na Facebooku. Ale zaczęłam reklamować swoje rysunki i ręcznie robioną biżuterie na mediach społecznościowych w nadziei że komuś się spodoba.

WordPress oferuje wiele wtyczek, które umożliwiają połączenie bloga z mediami społecznościowymi.  Aplikacje na Facebooku umożliwiają pobieranie wpisów z bloga i wstawianie ich na stronę facebookową.

Z kolei wtyczka WP to Twitter umożliwia wysyłanie twoich wpisów z bloga na Twitter.

Z tego co wiem nie ma możliwości aby zrobić odwrotnie czyli wysłać publikować na blogu tweety lub notatki z Facebooka jako wpisy. Natomiast można utworzyć widget, który będzie pobierał twoje wpisy z Facebooka lub Twittera i publikował je na blogu. Ale nie jako wpisy lecz w osobnym okienku gdzie na bieżąco będą pojawiały się ostatnie wpisy.

Aby stworzyć taki like box na Facebooku trzeba skorzystać ze strony dla developerów: https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-box-for-pages i utworzyć odpowiedni kod, który następnie można wkleić do widgetu tekstowego.  Nie musisz znać jakichś sekretnych kluczy. Wystarczy adres profilu. Oznacza to że możesz na swojej stronie dodać like box dowolnego profilu z Facebooka. Nie musi to być twój, może być jakikolwiek inny, który ci się podoba i chcesz sobie umieścić na stronie.

Aby dodać na blogu swoje ostatnie tweety można skorzystać z jednej z wielu wtyczek. Ja przetestowałam 2 z nich:

Latest Tweets Widget – pozwala na utworzenie widgetu, który wyświetli listę twoich ostatnich tweetów. Aby to umożliwić musisz zainstalować wtyczkę, następnie w ustawieniach wejść do zakładki Twitter API i tu wstawić 4 klucze dostępu. Aby uzyskać te klucze musisz zalogować się do Twittera, wejść na stronę https://dev.twitter.com/apps i tu utworzyć aplikację. W aplikacji tworzymy 4 klucze, które należy wpisać na wordpressie. W tym momencie możesz już przeciągnąć na pasek boczny widget Latest Tweets i wybrać ile tweetów ma się pojawić. Widget wyświetla tylko listę.

Widget embed Latest Tweets – tu postępujemy podobnie. W ustawieniach wtyczki należy wpisać te same 4 klucze i to jest wszystko.  Następnie przenieś na pasek boczny widget o tej samej nazwie. Widget ten wyświetla także zdjęcia i filmiki w twoich tweetach o ile nie ustawisz inaczej w opcjach widgetu.

 

29 Comments
 1. jeszcze ni korzystam z twitera, ale widzę że chyba coraz bardziej popularny się staje u nas, więc trzeba będzie się koło niego zakręcić

 2. Korzystam z Twittera dla mojego prywatnego bloga, ale praktycznie wrzucam tam tylko linki – dość szybki jednak przybywa tam fanów. Jakoś nie jestem przyzwyczajona do niego i odczuwam potrzeby nawiązywania tam długich wymian zdań.

 3. Niedawno właśnie założyłem tweetera dla swojej strony i widziałem, że znajomi właśnie w szybkim tempie publikują od razu newsa również na tweeterze. Zainstalowałem i skonfigurowałem poleconą przez Ciebie wtyczkę WP to Twitter i działa wyśmienicie. Dzięki!

 4. Ostatnio coraz częściej słyszy się o rosnącej roli twittera, ale wątpię aby mógł on skutecznie stanąć w szranki z facebookiem. Być może w pewnych kręgach ma nawet lepszą pozycję od facebooka, jednakże przy staraniach dotarcia do masowych czytelników nie spełni on tak efektywnej roli. Kręgami, w których może się lepiej sprawdzać, to według mnie niszowi lub branżowi odbiorcy…

 5. Skoro osoby zajmujące się marketingiem nie za bardzo mogą się do twittera przekonać, to chyba będzie on musiał kiedyś w Polsce zniknąć i ustąpić miejsca całkowicie Facebookowi

 6. Twitter jest specyficznym medium. Mam tam tylko konto prywatne, nie mam konta dla bloga. Ostatnio Twitter dał dostęp do analityki dla wszystkich i zobaczyłam, że mam bardzo duży zasięg i sporo osób klika w linki. Moim zdaniem warto tam działać, choć zbudowanie sobie pozycji zajmuje sporo czasu.

 7. @Roman,
  Nie wszyscy są tak negatywnie nastawieni do Twittera. Ja np uważam, że można tam pozyskać wartościowe informacje o newsach – szybko i za darmo. Sam prowadzę kanał na twitterze i właśnie poszukiwałem wtyczki, którą poleciłaś. Wielkie dzięki.

 8. U nas Twitter nie przyjął się tak dobrze jak np. w Stanach Zjednoczonych. Jednak prowadząc stronę czy bloga warto poświęcić trochę czasu i wrzucać aktualizacje na Twittera. Można w ten sposób pozyskać ciekawy ruch.

 9. I właśnie wtyczki są największym plusem wordpressa 🙂 Fajnie, że komuś chce się je tak fajnie opisywać.

 10. Czasem jednak jest to po prostu przerost formy nad treścią… Wymieszane 3 różne źródła w jednymi miejscu mówiące o tym samym.. FB, T, strona. Może trochę drażnić.

 11. Strasznie dużo tych mediów się narobiło. Jakby człowiek chciał ze wszystkiego korzystać to nie miałby czasu na nic innego. FB, Twitter, YouTube to co prawda podstawa, ale wystarczająca, przynajmniej dla mnie 🙂

 12. Fajny poradnik, przydałyby się screeny do niego jak co po kolei wygląda i co klikać, żeby wszystko dobrze ustawić.

 13. Szukałam automatyzacji tych moich działań, bo dotychczas sama ręcznie dodawałam moje tweety na blogu. Nawet nie wiedziałam, że istnieje tak pomocna wtyczka. Wyszukam sobie jeszcze kilkanaście, które mnie interesują. Dzięki.

 14. korzystam z twita, ale jakoś nie wpadłem na połączenie go z blogiem, dzięki za oczywistość

 15. W zasadzie w kwestii widgetu z ćwierknięciami można sobie darować wszelkie wtyczki i skorzystać z oficjalnego widgetu, plus taki, że zawsze będzie zawierał aktualny content plus odpada kwestia, że “coś zmienione i widget nie działa”.

  A w kwestii wp=>twitter styknie usługa IFTT.

 16. Ja też o tym nie pomyślałem. Fajne rozwiązanie, dobry content! Dzięki za wskazówki! 🙂

 17. Wszystko fajnie pieknie, ale niestety twitter w Polsce non stop raczkuje i nie zanosi się by zbyt szybko wstał z kolan

 18. Witam! Ja niedawno dołączyłam do facebookowych maniaków i jakoś nie mam przekonania do tweetera. Nie przekonują mnie te wszystkie wpisy a sama też nie wiele dodaje. Co do lajków to sama oczekuję na jak największą ich liczbę jednak niewiele lajków rozdaję. Nie dlatego, że coś mi się nie podoba tylko ze zwykłego roztargnienia. Za to stron i blogów t w zasadzie wcale nie lajkuję… nie wiem czemu. Pozdrawiam!

 19. W końcu trafiłem na strony (bloga), który prowadzi prawdziwy fachowiec. Dużo cennych informacji i praktycznych uwag na temat tweetów. Dodatkowa uwaga dotyczy tego, że Pani wieloletnie doświadczenie służy nam młodym niezmiernie i dobrze, że mamy się od kogo uczyć, kogoś kto w życie wprowadza uzyskaną wiedzę. Pozdrawiam Michał.

 20. Ja powiem szczerze, że mnie tweeter trochę denerwuje. Wszystko tam działa ok i jak trzeba, ale jak się rozpędzę z pisaniem to zaraz muszę kończyć, ponieważ Tweeter toleruje jedynie krótkie wypowiedzi. Bloga kiedyś posiadałóam, ale jakoś nie kręciło mnie jego prowadzenie to zrezygnowałam. Pozdrawiam jednak tych, którzy prowadzą swoje blogi i korzystają z tweetera dla celów prywatnych jak i zarobkowych.

 21. No i takiego bloga to ja rozumiem! 🙂 Konkretnie, na temat, jasno wytłumaczone. Przyznać się muszę, że jakoś nigdy nie byłem przekonany do Tweeter’a, przed FB też długo się wzbraniałem. Takie porady są bardzo cenne i na pewno przydatne dla wielu ludzi. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy. Pozdrawiam!

 22. Muszę powiedzieć, że twitter i facebook to chyba największe portale społecznościowe, na świecie. Patrzyłem kiedyś statystyki ile ludzi używa portali, a jak tak to jakie. Wygrał facebook na drugim miejscu był tweeter, a później daleko dopiero cała reszta.

 23. Również muszę powiedzieć, że dziś to chyba tylko przez media społecznościowe możemy dotrzeć do większej publiczności ze swoimi przekazami. Już nie wystarczy tylko umieścić własnej strony w internecie lub robić jakies internetowe pokazy. Przecież ktoś się w końcu musi o tym wsszystkim dowiedzieć.

 24. Mnie osobiście pasuje Twitter ale pewnie obyłoby się i bez tych wszystkich portali wciągnęliśmy się w nie i trudno nam się z nich wycofać

 25. Lajkowanie z fb nie daje nic, ale już z yt daje wiele. Jeżeli coś wyskakuje Ci w proponowanych to oglądniesz, nawet tylko po to aby sprawdzić czy yt dobrze określa to co może Ci się spodobać. Jeżeli w proponowanych wyskakuje Ci coś co wiesz że nie będzie cię interesować, wtedy czyści się historię przeglądania na yt.
  Co do twitter’a to robi się coraz popularniejszy, ale to wciąż nie to samo co fb, ale tam linki są o częściej naciskane przez innych użytkowników.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.