Jak usunąć napis kolejna witryna oparta na wordpressie?

Jak usunąć napis kolejna witryna oparta na wordpressie?

Tworzysz bloga pierwszy raz – instalujesz wordpressa ręcznie lub przy pomocy autoinstalera np. softiculous. W czasie instalacji WP prosi cię o podanie tytułu bloga, nazwy administratora (lepiej podać coś innego niż admin – ze względów bezpieczeństwa), haslo  i email. Blog zostaje zainstalowany i w nagłówku pod tytułem bloga pojawia się napis  “kolejna witryna oparta na wordpressie” – jak to usunąć?

Właściwie nie chcesz tego usuwać lecz zmienić napis na jakiś sensowny – opisujący o czym jest blog.

Kliknij na Ustawienia, następnie wybierz Ogólne i tam właśnie jest ten napis. W polu drugim od góry. Po prostu wpisz tam swój opis bloga.

Jeśli chcesz calkowicie usunąć   napis  kolejna witryna oparta na wordpressie  bo akurat uznajesz że jest zbędny lub w motywie źle wygląda, muszisz w tym celu wyedytować swój motyw wordpressa.

Trzeba wybrać Wygląd, a następnie edycja. Znaleźć edycję pliku header.php i w nim usunąć fragment kodu:

<?php bloginfo(‘description’); ?>

a następnie zapisać plik.

Jeśli chesz wiedzieć jak zmienić tytuł bloga w wordpressie, to robi się to bardzo podobnie. Rozwijasz Ustawienia, nastepnie zakładkę ogólne i tam jest to pierwsze pole od góry. Tu możesz wspiać nowy tytuł bloga.

16 Comments
 1. Wpis jest bardzo pomocny dla początkujących. Zanim zacząłem grzebać w kodzie wordpressa minęło sporo czasu. Teraz wychodzi mi to dość sprawnie a usunięcie tego znacznika o którym piszesz jest już dla mnie dziecinnie proste:) Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. wordpress to nie wszystko. Joomla ostatnio też się nieźle zrewolucjonizowała w tej kwestii.

  1. Oczywiście że tak, tylko że w joomli czlowiek się gubi.
   Opcje są w róznych miejscach i trzeba dobrze znać system, żeby się nie pogubic.
   Jeśli ktoś tworzy jedną stronę i chcę ją samemu uaktualniać i nie ma ambicji żeby się wgłębiać w zagadnienia informatyczne to zdecydowanie polecam wordpressa.
   Joomla jest lepsza dla większych stron.

   Chcę zrobić galerię moich zdjęć i zastanawiam się czy zrobić w WP czy w joomli czy w ogóle wybrać jakieś oprogramownie specjalnie do galerii.

 3. Zostawienie linku według mnie nie zaszkodzi, a linkowanie do WordPressa może nawet pomóc. Oczywiście ile ludzi tyle opinii 🙂

 4. proszę o pomoc.

  Nie wiem jak usunąć “najnowsze wpisy” u dołu strony.
  Stopkę zmieniłem ale jak usunąć ten tekst z każdej podstrony?

  pomóżcie! 🙂

  1. Nie potrafię odpowiedzieć nie widzac motywu. W róznych motywach wordpressa jest to różnie ustawione. Najczęsciej Najnowsze wpisy są wstawiane przez widget Najnowsze wpisy. Nie wiesz skąd się to wzięlo czyli nie ustawiłeś tego widgetu samemu. Oznacza to że Najnowsze wpisy są na stałe wstawione w plikach motywu. Niektóre motywy mają na stałe wstawione jakieś funkcje na panelach bocznych i w stopce, które mają na celu wstawienie tam czegokolwiek, jeśli nie ma tam wstawionego innego widgetu.
   Zobacz czy w Wygląd/widgety masz pole widgetu odpowiedzialne za stopkę strony (może się tu różnie nazywać). Jeśli jest puste to wstaw tam jakiś wybrany przez ciebie widget. Najnowsze wpisy powinny zniknąć.
   Jeśli nie ma pola do wstawiania widgetu to znaczy że funkcja wyświetlająca najnowsze wpisy jest wstawiona na stałe do stopki strony. Musisz wejść do Wygląd/Edycja, poszukać pliku footer.php, otoworzyć go do edycji i usunąć napis najnowsze wpisy i funkcję.

 5. Dzięki za odpowiedz:)

  Nie jest to raczej widget tylko coś ze stopki.

  Mówię o tym “najnowsze wpisy” na dole na stronie http://kostkasiedlce.pl/

  Zrobiłem stronę kumplowi jednak tego nie wiem gdzie szukać i jak to wykasować z kodu.

  Proszę pomóżcie mi zlokalizować:)
  z góry bardzo dziękuje:)

 6. Prawdopodobnie jest to wpisane na sztywno do plików motywu. Sądząc po źródle ten napis jest w pliku index.php a nie w stopce.
  W panelu bloga wejdź do Wygląd, Edycja. Po prawej stronie jest lista plików. Znajdz plik index.php, otworz go i poszukaj tego napisu i wykasuj go. Prawodopodobnie też jest tam funkcja, ktora wyświetla ostatnie wpisy i jeśli te wpisy bedą to będą się tam pojwawiać. Trzeba tę funkcję tez wykasować.
  Trzeba bardzo ostrożnie żeby czegoś potrzebnego omyłkowo nie wykasować.

 7. już sobie poradziłem:) na początku każdą podstronę zrobiłem na szablonie galerii żeby nie mieć pola komentarzy. I to był błąd bo wtedy to “najnowsze wpisy” wyskakiwało. Teraz zmieniłem wszędzie na “domyślny szablon” a zawartość komentarzy przez edytor usunąłem. Jest tak jak powinno być ALE…

  …mam nowy problem. Jak w tym motywie -> “Twenty Eleven” usunąć takie wielkie paskudne tytuły z każdej podstrony. Widziałem u Ciebie podobny już temat ale on nie do końca mi odpowiedział, Nie chce żeby google się na mnie pogniewało…. 🙂

  1. Nie używam tego motywu i nie kojarzy mi się jakie są te paskudne tytuły. Wielkość czcionki i wygląd napisow można zmienić w stylach css. Ale lepiej jest zrobić motyw potomny gdyż po akutalizacji motywu (motyw domyślny jest często aktualizowany) wszsytko się nadpisze.

 8. Porady znajdujące się tutaj na blogu się niezwykle przydatne dla początkujących blogerów/webmasterów. Mam jednak pytanie kiedy nastąpi aktualizacja? 😉 Już od 20 maja cisza u Ciebie na blogu 🙁

  1. Dzięki za uznanie.
   Na blogu jest cisza bo zamiast pisać na moich licznych blogach zajęłam się ich pozycjonowaniem, żeby nie pisać sobie a muzom. Oglądalność nie jest oszałamiająca, komentarzy mało i to trzeba zamienić. Poza tym cóż sama satysfakcja i pasja wypalają się po pewnym czasie jako czynnik motywacyjny.
   Niemniej jednak ten blog jak najbardziej jest aktywny.

 9. A zauważyliście, że pozycjonerzy w swoich stronach (preclach, itp.) często nie tłumaczą tego “kolejna witryna oparta na WordPressie”? Nie wiem, może mi się wydaje, ale często widziałem taki napis właśnie na stronach służących do pozycjonowania stron www. 🙂

  1. Nie przyjrzałam się. Czy robią to celowo, czy raczej przez niedbalstwo?

 10. Bardzo często precle stawiane są (pół)automatycznie i takie niuansiki jak “kolejna witryna oparta…” itp są ignorowane – chodzi o szybkość i ilość stawiania wordpressów. Smutna rzeczywistość.

 11. Kiedyś skorzystałem z tych porad, teraz podczas stawiania witryn już pamiętam o tak podstawowych rzeczach, ale i tak podbijam żeby więcej osób pamiętało

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.