Jak tworzyć grafikę na bloga 4

Jak zmienić wygląd bloga

Jeśli korzystamy z darmowych skórek do wordpressa ważne jest aby zmienić jego wygląd tak aby nasz blog nie wyglądał tak jak tysiące innych. Jeśli wybieramy darmową skórkę ryzykujemy, że inni blogerzy będą mieli takie same skórki i Twój blog nie będzie oryginalny.
Niektóre skórki np. domyślna skórka Wordrpressa 3 daje możliwość zmiany głównego zdjęcia, tła. Ale i tak musisz się ograniczać do tej domyślnej skórki.
Najprostszym sposobem zmiany wyglądu bloga jest podmienienie głównego zdjęcia na swoje. Musimy zapisać na dysk zdjęcie nagłówka skórki, zrobić własną grafikę dokładnie tej samej wielkości i zapisać tą grafikę pod taką samą nazwą i wysłać na serwer do tego samego katalogu tak aby twoja grafika nadpisała się na poprzednią.
Kliknij na grafikę prawym przyciskiem myszy, wybierz właściwości i skopiuj adres obrazka. Jeśli obrazek jest tłem, najedz prawym przyciskiem myszy i kliknij pokaż obrazek, potem znowu prawym przyciskiem, wybierz  właściwości i skopiuj adres.
Otwórz pixlr.com i otworz z adresu url, wklej adres obrazka i otwórz go w edytorze.

One Comment
  1. Osobiście uważam, że lepiej wydać 50-100 złotych i kupić porządny szablon, lub nawet paczkę szablonów, niż na dłuższą metę korzystać z darmowych szablonów. Są one często gęsto nasycone w tle linkami wstawionymi przez autora, a także nie są do końca zoptymalizowane.

    A jeżeli tworzymy stronę, ot tak, hobbystycznie dla siebie to wbudowany szablon w WordPressa po drobnych przeróbkach spokojnie wystarczy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.