Jak stworzyć bloga która zarabia (4)

7 najlepszych sposobów jak przyciągnąć ruch do twojego bloga

Nawet jeśli wypełnisz swojego bloga wartościową treścią, nie możesz wierzyć ślepo, że “czytelnicy przyjdą”. Jeśli chcesz zarabiać przez Internet twój blog musi zdobyć czytelników i to wielu. Na szczęście jest wiele darmowych sposobów generowania ruchu na twoim blogu.  A więc czas na pozycjonowanie twojego bloga.

Dodawanie do katalogów

Mało kto dziś przeszukuje Internet korzystając z katalogów, jednak jest to nadal miejsce do zdobywania linków.  Aby poprawić pozycję w wyszukiwarkach musisz dodać swój blog do bardzo wielu katalogów. Jednocześnie nie możesz dodawać do wielu katalogów na raz – najwyżej do 3 dziennie. W przeciwnym razie może to zostać uznane przez google  za spam i twój blog może stracić pozycję.

Ważne jest aby dodawać do katalogów:

 • o wysokim Page Rank
 • darmowych – płatne katalogi są sprzeczne z polityką googla i mogą szybko zniknąć
 • najwyżej do 3 dziennie

Dodawanie do katalogów jest bardzo czasochlonne, dlatego można zastosować serwisy lub programy dodające twoją stronę do katalogów (są one najczęściej płatne).

Konkurs

Stwórz konkurs i ogłoś go na kilku forach.

Artykuły do przedruku

Pisz artykuły i umieszczaj je w katalogach artykułów. Jest to o tyle łatwe, że twój blog jest już pełen wartościowej treści. Wystarczy jeśli weźmiesz treść swojego bloga i utworzysz na jego podstawie artykuły liczące około 500 słów. Do tego przyciągający tytuł. Nie zajmie ci to wiele czasu.

Możesz również w katalogach artykułów umieszczać streszczenia lub fragmenty swoich artykułów.

Pod artykułem umieszczasz link do swojego bloga. Jeśli ktoś zamieści taki artykuł na swojej stronie www, musi również zamieścić twój link. Dzięki temu zbierasz linki.

Ważne aby Twój artykuł miał ciekawy, chwytliwy tytuł, który wzbudzi zainteresowanie.  Chwytliwy tytuł można stworzyć użwająć:

 • zwrotów jak: sekret, odkrycie, ważny, nie spotykany wcześniej, niezwykły, niesamowity, niewiarygodny, szokujący itd
 • przez użycie pytań: Czy to możliwe żeby …, Czy widzieliście …, Dlaczego …, Co wiesz na temat … Muszą to być pytania otwarte (takie na które nie da się odpowiedzieć prostym tak lub nie)

Przykłady dobrych nagłówków:

 • Czy …. jest warte swojej ceny?
 • Szokująca prawda na temat ….
 • Czego nie wiesz o ….
 • Czy widziałeś już te odkrywcze pomysły na temat ….

Podziel artykuł

Zamiast dodawać cały artykuł do katalogu, podziel go na  2 części i dodaj tylko połowę artykułu. Następnie pod artykułem dodaj link – część 2 tego artykułu znajduje się na blogu … Najlepiej jest przedzielić artykuł w najciekawszym miejscu aby sprowokować czytelników do wejścia na twój blog.

Wideo marketing

Ludzie zdecydowanie wolą oglądać filmy niż czytać.  Wideo jest świetnym sposobem na umieszczanie naszego kontentu na stronach www innych ludzi, gdyż ludzie będą umieszczać u siebie fajne i ciekawe filmiki. Przyszłość należy do vlogów, czyli blogów  zawierających głównie filmiki.

Komentarze na innych blogach

Komentarze na innych blogach są źródłem linkow, dzięki którym więcej osób odwiedzi twój blog. Niestety na większości blogów linki w komentarzach są nofollow czyli nie przyczyniają się do zwiększenia page rank. Mimo to dzięki tym linkom więcej ludzi odwiedzi twój blog.

Najlepiej aby Twój komentarz dodawał jakąś wartościową informację do wpisu na danym blogu.

Nie wstawiaj w komentarzach reklam i nie pisz obraźliwie wobec autora tamtego bloga, gdyż twój komentarz zostanie skasowany. A nawet jeśli nie to i tak nie wygeneruje odwiedzin na Twoim blogu.

Social bookmarking

Social bookmarking oznacza gromadzenie odnośników (zakładek) do stron internetowych. Serwis social bookmarking działa w ten sposób, że zalogowany użytkownik zapisuje adres strony internetowej,   następnie wybiera słowa kluczowe (tagi), którymi oznacza ten adres. Jeśli inni użytkownicy serwisu już oznaczyli ten adres jakimiś słowami, wtedy są one podpowiadane tej osobie.
Serwisy social bookmarking to np. http://about.digg.com, http://www.wykop.pl/ i wiele innych.

Dodajesz adres swojego bloga, wybierasz do niego tagi. Ludzie odwiedzają serwisy social bookmarking jak wyszukiwarki.

Wirusowe ebooki

Ebooki wirusowe lub raporty, które rozdajemy za darmo, przyciągają odwiedzających do naszego bloga, budują listę mailingową a w rezultacie pozwalają zarabiać przez interent.
Taki ebook zawiera link do twojego bloga i zwiększa odwiedzalność. Ponadto możesz go rozdawać za darmo aby budować listę mailingową.

Wbrew pozorom napisanie takiego ebooka lub raportu nie jest trudne. Nie musi on być bardzo obszerny – wystarczy minimum 15 stron. Można go zbudować z artykułów z Twojego bloga lub wykorzystać teksty innych ludzi np. artykuły PLR.

Jak napisać taki raport:

 1. Jeśli prowadzisz tematycznego bloga, to masz już sporą wiedzę na ten temat i możesz bez problemu napisać ebooka na 15-20 stron. Możesz wykorzystać już istniejące wpisy na twoim blogu. Wystarczy je zebrać, dopisać wstęp, zakończenie i połączyć 1-2 zdaniami każdy artykuł, aby stanowiły jedną całość.
 2. Stwórz chwytliwy tytuł – użyj słów: sekret, ujawniam, odkrycie, mocny, całkowity, nigdy wcześniej nie odkryty, jak zrobić….
 3. Wspomnij w ebooku o  tematycznie związanych produktach lub usługach i dodaj linki partnerskie.
 4. Na końcu ebooka zaoferuj jakiś bonus może to być jakiś kolejny darmowy raport lub produkt PLR.
 5. Zrób stronę przechywującą aby oferować raport w zamian za zapisanie się na listę mailingową.
 6. Pamiętaj aby umieścić link do twojego bloga na pierwszej stronie ebooka i umieść też linki wewnątrz ebooka.
 7. Poproś kogoś znajomego aby przeczytał twój raport i sprawdził czy nie ma błędów, czy się dobrze czyta.
 8. Stwórz tzw. rebranding ebook. To znaczy zrób wersję ebooka z linkami partnerskimi. Taki ebook będziesz rozsyłał dając zgodę odbiorcom aby podmienili większość linków partnerskich na swoje. W ten sposób ludzie będą rozpowszechniać te ebooki i wszyscy będziecie zarabiac.
 9. Stwórz lub kup ministronę reklamująca twój ebook.
 10. Musisz jeszcze napisać ofertę sprzedażową dla swojego ebooka.

Pozycjonowanie twojego bloga jest bardzo ważne, gdyż po co ci blog jeśli nikt go nie będzie czytał. Ponadto blog powinien generować jakiś dochód. Jeśli tak się nie dzieje nie ma sensu go prowadzić.

Pozycjonowanie jest czasochłonne. Dlatego wybierz jedną technikę, która ci najbardziej odpowiada i testuj ją. Nastepnie wybierz kolejną. Sprawdź która technika przynosi najlepsze rezultaty i skup się na niej. Jeśli zdobędziesz wiedzę na ten temat możesz napisać ebooka, w którym będziesz dzielic sie wiedzą i jeszcze bardziej powiększysz swój dochód.

Zostan superpartnerem

Programy partnerskie w praktyce

5 Comments
 1. Co do katalogowania mogę napisać tyle że dodawanie do katalogów nie musimy aż tak mocno się obawiać o dużą liczbę linków ;). Oczywiście waląc blasta na 1000 katalogów możemy zrobić sobie krzywdę ale skatalogowanie 300-400 katalogów w ciągu jednego miesiąca nie zaszkodzi, jeżeli nie będą to jedyne linki prowadzące do strony ;). Jeżeli oprócz tego ze dodamy do dużej liczby katalogów będziemy aktywnie komentować różne blogi i umieszczać wpisy na forach możemy sobie pozwolić na więcej. Jeżeli zaś ograniczymy się tylko do katalogowania to dodanie do 50 katalogów może wręcz zaszkodzić -> polecam poszukać nt naturalnego profilu linków. Płatne katalogi wcale nie są takie złe 😉 bardziej warto patrzeć na ich staż w sieci. Oczywiście jeżeli ktoś reklamuje na stronie bezpośrednio “sprzedaż linków” to cóż… jest deb…em , natomiast większość katalogów pobiera opłatę za rozpatrzenie wniosku o rozpatrzenie wpisu a nie za linki i dba o unikalność wpisów. Takie katalogi nie powinny zostać zbanowane.
  A co do wytycznych google 😉 Każde samodzielne pozyskanie linku który nie jest nofollow jest niezgodne z wytycznymi google i jest “manipulacją wynikami wyszukiwania”. Oczywiście pozycjonowanie zgodnie z wytycznymi to abstrakcja ;).

 2. Zgodzę się z tym, że artykuły są dobrym sposobem na promowanie strony. Chętnie czytane, wartościowe i tematyczne – to wszystko sprawia, że są bardzo skuteczne w promowaniu niemal dowolnego serwisu. Przydatna porada.

 3. No przede wszystkim powinien być atrakcyjny dla oka 🙂 A co za tym idzie łatwy do stworzenia i zarządzania. Może nie w kwestii bloga, ale strony, polecam tworzenie przez webwave cms- nic nie trzeba kodować, można wrzucać co tylko sie chce bez żadnych ograniczeń więc wg mnie super dla kogoś, kto chce się pobawić w webmastera

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.