Jak stworzyć blog który zarabia (5)

Poniżej kolejne pomysły zarabiania na posiadaniu poczytnego bloga. Te pomysły zaczerpnęłam z amerykańskiej literatury na ten temat. Sama jeszcze nie zaczęłam zarabiać w ten sposób. Ale są to sposoby do wykorzystania.

Budowanie listy adresowej

Czytelnicy twojego bloga zapiszą się na listę mailingowa jeśli dasz im w zamian coś wartościowego co może być dostarczone w wersji cyfrowej.

Jednorazowa oferta (One time offer)

Jest to jednorazowa oferta, która pojawia się np. gdy ktoś zapisuje się na liste. Zostaje przekierowany do strony sprzedażowej  z informację, że ma wyjątkową możliwość zakupu czegoś taniej.

 • napisz nagłówek mówiący otwarcie, że jest to jednorazowa oferta
 • daj krótki opis produktu
 • przypomnij czytelnikowi, że ta oferta już więcej się nie pojawi
 • umieść buton Zamów podłączony do systemu płatności
 • poniżej umieść link pozwalający opuścić One Time Offer i przejść do strony skąd można pobrać obiecane darmowe materiały

Artykuły jak coś zrobić
Artykuły na temat “jak coś zrobić” umieszczasz na swoim blogu.  Wewnątrz artykułu wstawiasz linki do programów partnerskich i zarabiasz na prowizjach od zakupu. Wybierasz temat, który może interesować twoich czytelników, piszesz artykuł a w środku wstawiasz linki partnerskie. Najważniejsze jest aby dowiedzieć się jakich informacji poszukują ludzie z twojej grupy docelowej. Możesz wysłać do nich od czasu do czasu kwestionariusz z zapytaniem. Lub możesz poszukać na forach dotyczących twojej tematyki, jakie pytania ludzie najczęściej zadają.

Recenzje produktów

Ludzie odnoszą się sceptycznie do kupowanie produktów internetowych. Dlatego najpierw poszukują recenzji i opinni innych, który już dany produkt kupili.
Recenzje oczywiście służą temu aby umieścić w nich linki partnerskie i zarabiać na prowizjach.
Najlepiej wybrać do recenzowania produkty nowe, które jeszcze nie mają wielu recenzji. Jeśli stać cię na zakup tego produktu, kup go. Jeśli cię nie stać, pozostaje szukać innych recenzji w sieci.
Pisz rzetelną recenzję. Nie unikaj opisywania co ci się nie podoba. Dodanie paru wad produktu może raczej zwiększyć sprzedaż, gdyż ludzie będą mieli zaufanie do takiej recenzji. Jeśli napiszesz recenzję pochwalną, będzie ona robiła wrażenie, że została napisana przez sprzedawcę tego produktu.

3 Comments
 1. Sądzę, że przy budowie bloga, który ma zarabiać przede wszystkim należy tworzyć unikalną treść oraz tworzyć chwytliwe tytuły np. “10 sposobów na osiągniecie X. Dobrze jest oferować jakieś gratisy typu e-book, czy bezpłatna konsultacja z ekspertem w zamian za pozostawienie danych osobowych.

 2. Muszę pochwalić cały cykl o zarabiającym blogu – dobrze powiedziane (a właściwie spisane). Jeśli można coś dodać, to wg mnie warto skupić się na optymalizacji stron produktów – tak, żeby każdy z nich sprawiał wrażenie wyjątkowego, cudownego.
  A jak już się wypracuje pewien skuteczny schemat – to skalować, rozszerzać ofertę, mnożyć produkty – i to wcale nie tak dużym nakładem pracy.

 3. Podstawą wszystkiego jest wartościowa i stale dodawana treść na bloga, na którym chcemy zarabiać. Wówczas mamy pole do popisu na wielu frontach.
  My ostatnio na naszych kilku blogach zamieściliśmy dobrze widoczny button do szablonów elegant themes – większość wie o co chodzi. I całkiem niegłupio to jest klikalne – ludzie potrzebują fajnych , nieoklepanych szablonów na blogach. Nam wpada prowizja od zakupów. Nawet kilkadziesiąt dolarów na miesiąc . Niby nie dużo, ale ziarnko, do ziarnka…

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.