Jak pisać artykuły na bloga

Zarabianie pieniędzy przez Interent to jeden z najgorętszych obecnie tematów. Jednym ze sposobów na generowanie zysków przez Internet jest pisanie artykułów.

Niektórzy czują się niepewnie na myśl żeby zabrać się do pisania i odkładają w nieskończoność.

Po co właściwie pisać artykuły?

  • generują ruch na twojej stronie www lub blogu
  • można je wykorzystać do pozycjonowania twojej strony www, przez umieszczone w nich linki
  • później można je wykorzystać aby stworzyć na ich podstawie ebook, mini stronę
  • stworzyć raport, który można rozdawać aby zbierać listę adresową

Ludzie czytając w Internecie zachowują się inaczej niż czytelnicy powieści. W sieci ludzie chcą informacji i to podanych szybko, w sposób łatwy do zrozumienia i bez zbędnych ozdobników. Ludzie chcą głównie poradników zawierających wiedzę jak rozwiązać konkretne problemy.

Ze względu na prawa autorskie nie można kopiować cudzych tekstów. Natomiast można na ich podstawie napisać własny artykuł.

Czyli najdź 3-4 artykuły na interesujący cię temat i napisz na ich podstawie swój artykuł, własnymi słowami. Artykuł musi zawierać przydatne informacje a  nie same reklamy.

Skąd brać materiały do artykułu:

  • google
  • fora internetowe
  • serwisy z artykułami do przedruku

Tytuł artykułu

Dobrze jeśli zawiera liczby. Np. 10 udowodnionych sposobów na zrobienie czegoś, które możesz od razu wprowadzić w życie.

Jak zarabiać na artykułach?

Gdy masz już napisane kilka dobrych artykułów, dodaj je do serwisów z artykułami. Możesz dzięki nim zbierać listę adresową. Roześlij twoje artykuły przy pomocy autorespondera. Zapisz się do programu partnerskiego i zarabiaj w nim, dzięki linkom umoszczonym w artykułach.

Działając w programach partnerskich nie musisz nawet mieć strony internetowej. Wystarczy że stworzysz stronę wyciskacz i stworzysz darmową serię porad lub serię raportów na jakiś temat. Możesz umieścić linki partnerskie w tych artykułach.

Gdy ludzie zapisują się na autoresponder wysyłaj im artykuły lub części artykułów co ok. 4 dni.

Przykład emaila do autorespondera:

Witaj [[imie]],

Dziękuję Ci za zamówienie tego darmowego raportu.  Nazywam się ….. i ostatnio zrezygnowałem  z pracy aby zarabiać z domu  na programach partnerskich oraz jako marketer internetowy.  W tym darmowym raporcie pokażę ci jak ty również możesz pracować w domu sprzedając produkty cudze i własne za niesamowite pieniądze.  Nie tylko to. Zamierzam ci wyjaśnić jak można zarabiać na Mini stronach.  Opisze ci dokładnie jakie produkty ja sprzedaję. Jest to świetny biznes.

Ten raport jest napisany w bardzo przystępny sposób, gdybyś jednak miał jakieś pytania lub komentarze, skontaktuj się ze mną mailem ….. lub na stronie www …..

P.S, [[imie]], przez ograniczony okres czasu oferuję osobom zapisanym na tę listę 6 miesięcy darmowych konsultacji mailem. Dlatego śmiało zadawaj mi pytania.  Nie tylko będziesz miał wkrótce swój własny produkt, ale również uzyskasz moją pomoc.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.