Jak najszybciej zrobić stronę www (12)

Jeszcze nie zdecydowałeś czy uczyć się html. Nauka trochę potrwa a Ty chcesz mieć stronę już teraz. Co robić?

Wariant dla osób, których kompletnie nie interesuje uczenie się html, przesyłanie plików, instalowanie czegokolwiek. Potrzebujesz strony www ale te wszystkie zagadnienia techniczne to tak jakby ci ktoś kazał oheblować deski, wziąć młotek i samemu zbić stół.

Wariant 1: założyć bloga na wordpress.com lub innym serwisie blogowym lub/i założyć profil i stronę na Facebooku.

Wariant 2: zainstalowanie bloga lub strony www opartej o CMS czyli system który pozwoli ci ją ukatulaniać przy pomocy formularza, można komuś zlecić.

Wariant 1:
Wordpress jest najlepszą platformą blogową. Przede wszystkim jest łatwy i każdy jest w stanie sobie z tym łatwo poradzić. Tworzysz i uaktualniasz stronę po prostu wpisując dane do formularza.
Jeśli na razie nie chcesz wykupywać serwera wirtualnego możesz zacząć od założenia bloga na wordpress.com. Taki blog można potem bardzo łatwo przenieść na własny serwer.
Należy się zarejestrować na wordpress.com i stworzyć bloga a następnie prowadzić go.
Bloga na wordpress.com tworzy się i prowadzi dokładnie tak samo jak bloga na własnym serwerze tyle że są tu ograniczenia co do instalowania wtyczek. Natomiast mając bloga na własnym serwerze mamy nad nim pełną kontrole.

Strona na Facebooku nie jest to dokładnie to samo co zwykła strona www czy blog. Jest to rodzaj mini blogu, gdyż wpisy muszą być bardzo krótkie. Najpierw załóż profil osobisty, a następnie załóż stronę.

Wariant 2: aby zainstalować bloga lub stronę www opartą o CMS musisz mieć serwer wirtualny z dostępem do php i bazy danych. Wybierasz sobie jeden z darmowych CMSów np. wordpress lub joomla, pobierasz go z sieci:
wordpress
joomla
następnie rozpakowujesz, przesyłasz na serwer (musisz mieć program ftp), a następnie wchodzisz do katalogu na serwerze, gdzie przelałeś program i zaczynasz instalację. Instalator prowadzi cię krok po kroku przez proces instalacji.

Jeśli ten wpis ci się podoba dodaj komentarz. Jeśli ci się nie podoba, lub coś jest niejasne to też wpisz w komentarzu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.