Jak najlepiej przesłać pliki przez FTP?

W grudniu zeszłego roku zmieniłam rodzaj połączenie neostrady. Wcześniej łączyłam się przy pomocy małego modemu na 1 komputer. Przeszłam na neostradę z Liveboxa. W tym momencie zaczął się problem z przesyłaniem plików przez FTP. Do tej pory używałam ws_ftp95, ze względu na jego prostotę. Próbowałam używać innych klientów FTP ale żaden mi się nie spodobał.

Przesyłanie plików stało się gehenną. Praktycznie po minucie połączenie się zrywało i musiałam od nowa się łączyć, wchodzić do odpowiedniego katalogu. Przesyłam dużo plików i szybkość ma dla mnie duże znaczenie. Męczyłam się strasznie. Próbowałam szukać rozwiązania problemu z neostradą na różnych forach ale nic nie znalazła. Dzwoniłam kilkakrotnie do tpsa i dostawałam różne porady. Ale nic nie działało.
Oczywiście połączenie było sprawdzane i wszystko działa poprawnie. Łączę się kablem sieciowym (nie przez WiFi).
Wydawało mi się, że problemem może tkwić w numerze portu. Ws_ftp sam ustawia numer portu. Można go skasować ale z powrotem ustawia się taki jaki był. Czyli to też nie rozwiązało problemu.

Wtedy ktoś mi poradził FileZillę i mój problem się rozwiązał. Połączenie nadal się zrywa ale praktycznie nie odczuwa się tego. Po prostu przesyłam plik z lokalnego komputera i FileZilla wznawia połączenie w momencie w którym zostało przerwane. Nie muszę długo wchodzić do poszczególnych katalogów. FileZilla zostaje w katalogu zdalnym, w którym była i po prostu wznawia połączenie. Dzięki temu praktycznie nie odczuwam zrywania połączenia.

W Filezilla dobrze jest ustawić sobie edycję plików w notatniku, szczególnie gdy się często uaktualnia strony www. W przeciwnym razie po kliknięciu edit otwiera się strona www w domyślnej przeglądarce. Trzeba przechodzić do źródła i w ogóle jest to upierdliwe.
Aby ustawić edycję w notatniku trzeba kliknąć:
edytuj – ustawiania – edycja pliku
a następnie zaznaczyć:
Użyj domyślnego edytora systemu dla plików tekstowych
Zawsze używaj domyślnego edytora

One Comment
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.