Jak łatwo przetłumaczyć dokument

Na YouTubie pojawiała się opcja tłumaczenie. Gdy klikniemy na CC w prawym dolnym rogu możemy włączyć napisy dialogowe, również napisy tłumaczone na wybrany język. Włączyłam sobie, żeby zobaczyć jak to działa. Niestety RS (filmik poniżej) mówi tak szybko, że trudno jest czytać napisy. Prócz tego tłumaczy je automat więc tłumaczenie na język polski ma sporo błędów. Błędy pojawiają się również dlatego że tłumaczenie działa na zasadzie rozpoznawania mowy. Swoją drogą automat tłumaczący jest coraz lepszy.

Bardzo często korzystam z tłumacza w Dokumentach googla. Wystarczy otworzyć dokument, wkleić tekst i wybrać Narzędzia – przetłumacz dokument. Powstaje nowy dokument googla z przetłumaczonym tekstem.

Ja robię tłumaczenia z polskiego na angielski i muszę powiedzieć że automat robi to bardzo dobrze. Tłumaczenie jest tym lepsze im tekst oryginalny jest bardziej prosty i mniej kwiecisty. W zasadzie wystarczy tylko zczytać tekst, porównując z oryginałem, i dokonać kosmetycznych poprawek. Zczytać tekst trzeba bo to jednak automat i zdarzają się dziwactwa.

Ja tłumaczę strony www i niestety tłumacz rozwala znaczniki html, które trzeba potem poprawiać.
I tak tłumaczy się dużo szybciej tą metodą.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.