Jak łatwo tworzyć grafikę dla bloga 1

Strona internetowa czy blog nie może się obejść bez obrazków. Zdjęcia z aparatu cyfrowego są zwykle za duże aby je umieścić na stronie www lub blogu. Najlepiej jest ustawić w aparacie fotograficznym jak największą rozdzielczość zdjęć aby je potem móc wykadrować. Takie zdjęcia są wyraźne ale za duże na stronę www. Trzeba je w tym celu zmniejszyć.

Serwis online www.pixlr.com – jest to darmowy serwis pozwalający na edycję zdjęć online. Jest on zaprojektowany bardzo podobnie jak photoshop i ma podstawowe funkcje tak jak w photoshopie.

Jak można przygotować obrazki na blog przy pomocy Pixlr.com

Zmiana wielkości obrazka oraz poprawienie jego barw

Na filmiku mam zdjęcie bardzo ciemne drzew na tle nieba. Zdjęcie było zrobione pod światło dlatego liście drzew są bardzo ciemne. Jak to zdjęcie poprawić aby umieścić je na blogu:

Otwórz zdjęcie z dysku lub z sieci

  • otwieranie obrazka z dysku Plik, otwórz obrazek,
  • otwieranie obrazka z sieci – aby pobrać zdjęcie z sieci ustal jego adres (np. kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i otwórz właściwości w IE, lub inofrmacje o obrazku w firefoxie) a następnie kliknij Otwórz z URL, pojawi się formularz gdzie wpisujesz adres pliku, pixlr pobiera go z sieci

 

One Comment
  1. Dziękuję za ten materiał. Szukałem podobnego rozwiązania dla siebie. I cieszę się . Proszę o więcej w temacie grafiki na bloga, aby mógł nadal upiększać swój.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.