Google wonder wheel - koło informacji

Google wprowadziło nową pomoc w wyszukiwaniu – Google wonder wheel – koło informacji, które pokazuje słowa kluczowe w postaci graficznego słoneczka. Po wpisaniu słowa głównego pokazują się podtematy związane z tym co internauci najczęściej wpisują.
Jak to działa?

Wpisz jakieś słowo kluczowe lub frazę w google. Następnie kliknij na pasku po lewej, u dołu na Więcej narzędzi, a następnie Koło informacji.
Dostajemy informacje o pokrewnych frazach wpisywanych przez Internautów. Klikając na poszczególne odnogi możemy przechodzić dalej do kolejnych gałęzi i szukać bardziej szczegółowych fraz.

Jeśli szukasz czegoś i nie bardzo wiesz co wpisać do wyszukiwarki, koło informacji może pomóc ci uściślić swoje wyniki wyszukiwania.

Jak zarabiać pieniądze przez koło informacji?
Google radzi:
1. Webmaster – zarabiaj przez znajdowanie podobnych słów kluczowych związanych z twoją niszą. Najprościej jest wybrać twoją nisze i skupić się na słowach kluczowych które są najczęściej wpisywane. Jednak są jeszcze inne słowa kluczowe, z których możesz mieć także ruch na swojej stronie.

2. Użytkownik – oszczędność czasu dzięki lepszemu wyszukiwaniu. Bez względu na to czy prowadzisz jakieś badania, czy piszesz pracę, czy szukasz czegoś co zajmuje ci cenny czas, koło informacji Google wonder wheel powie ci czego jeszcze musisz poszukać aby zaoszczędzić czas.

3. Reklamodawca – możesz znaleźć tematy podobne do produktów, które reklamujesz. Możesz zarobić przez reklamowanie produktów związanych tematycznie/podobnych do tego co już reklamujesz.

4. Menadżer – koło informacji może być stosowane podobnie jak mapa myśli.

One Comment
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.