Galeria zdjęć w wordpresie

Galeria zdjęć w wordpresie.

Okazuje się, że nie potrzeba żadnego pluginu aby dodać prostą galerię do wpisu. Niestety galerię wstawia się tylko po zciągnięciu zdjęć z dysku. Nie można stworzyć galerii wybierając zdjęcia z biblioteki mediów.

NextGen Gallery – Można tworzyć galerię z miniaturkami, które są zapisane w osobnych katalogach z sensowną nazwą.
Zdjęcia ładuje się bardzo szybko. Można też wysłać galerię spakowaną w zip. Próbowałam wysłać w rar ale tego nie obsługuje.

Można zrobić piękną galerię i wstawić ją jako stronę.lub wstawić do wpisu.
Na takiej galerii klikając na miniaturkę ukazuje się większe zdjęcie – można przechodzić do następnego zdjęcia, ale nie widzę Zamknij. Klikając na obrazek zamykamy podgląd. Przyzwyczaiłam się do zamykania krzyżykiem.

Miałam trochę kłopotu z konfiguracją tej galerii. Pierwsza rzecz – początkowo bardzo trudno się zorientować jak wstawić galerię do wpisu.
Poradziłam sobie w prymitywny sposób – zajrzałam do źródła strony i przekleiłam kod – działa.

[nggallery id=2]

Gdy tworzy się galerię, pojawia się u góry ramka, w której jest napisane co trzeba wkleić do wpisu aby galeria się pojawiła. Ale jak się zaczyna bawić z tą wtyczką, można tego nie zauważyć.

Na stronie wtyczki pod wersją polską jest opis instalacji. Komentarze i pytania pod spodem wyjaśniają pare problemów.

Na jednym z moich blogów galeria pojawiła się w formie jednej kolumny zdjęć. Po kliknięciu na duże zdjęcia pokazywało się duże zdjęcie bez efektu zaciemnienia. Problem tkwił we własnoręcznie zrobionej skórce.
Brakowało:

nad znacznikiem
Dodałam i jest wszystko OK.

Zastanawiam się czy ten plugin jest w stanie pozmniejszać zdjęcia aby nie robić tego ręcznie lecz dać bezpośrednia zgrane z aparatu cyfrowego. Z drugiej strony zdjęcia i tak trzeba skadrować.
Ładnie się zmniejsza zdjęcia hurtem przy pomocy Irfan View.

Na stronie wtyczki dostępne są pliki polskiego tłumaczenia. Należy je skopiować na dysk a potem przelać na serwer do katalogu lang w katalogu wtyczki.

4 Comments
  1. Najlepiej zastosować NexGEN – szybkie dodanie nowej galerii

    1. Dokładnie tak, właśnie o tym piszę.
      NextGen gallery jest świetna i łatwa w użyciu.

      Niestety nie ma polskiego tłumaczenia dla najnowszej wersji. Sama chciałam ostatnio przetłumaczyć ale brak czasu…

  2. witam, potrzebuje informacji jak z biblioteki mediów przenieść najprostszym sposobem obrazy do galerii, tak żeby te użyte we wpisach pozostały dalej na swoich miejscach; zapchałam sobie totalnie serwer właśnie gdy dodawałam zdjęcia bezpośrednio z komputera 🙂 pomóżcie plis, najlepiej na meila mamamia100@op.pl dziekuje

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.