Error 1: Click back and type in the password - co to znaczy

Ktoś próbuje dodać komentarz na twoim blogu i otrzymuje taki monit: Error 1: Click back and type in the password. Logujesz sie do swojego bloga i dodajesz komentarze i wszystko jest w porządku. Co się dzieje? Tak się zdarzyło na jednym z moich blogów.

Otóż problemem może być wtyczka Spam Free WordPress, która odsiewa spamerskie komentarze na blogu. Wszyscy blogerzy znają takie komentarze. Ktoś pisze (najczęściej w języku angielskim, ale zdarzają się też po polsku), że podoba mu się twój wpis, w ogóle jest super i bardzo pomocny. Ten komentarz nie zawiera żadnych szczegółowych informacji, żadnych odniesień do tego konkretnego wpisu i właściwie może być dodany pod każdym wpisem. Jest to spam, który dodają pozycjonerzy jakimś automatem. Wiadomo, nie mają czasu czytać twojego wpisu i go komentować.

Twórcy wtyczki Spam Free WordPress chwalą się, że wykrywa ona 100% takich automatycznych komentarzy.

Wtyczka ta dodaje dodatkowe pole w komentarzu, które tworzy losowe hasło. Haslo to trzeba skopiować i wkleić w drugie pole. Jest to tochę uciązliwe ale dzieje się to tylko wtedy gdy dodajesz komentarz pierwszy raz.

Niestety może się zdarzyć że twoi czytelnicy napotkają taki monit jak wyżej. Dzieje się tak jeśli twoja skórka do WordPressa nie generuje pola z hasłem. Niektóre motywy automatycznie generują to pole po zainstalowaniu wtyczki, inne nie.

Jeśli motyw nie tworzy pola hasła trzeba dodać następujący fragment kodu:

<?php if(function_exists ('tl_spam_free_wordpress_comments_form')) { tl_spam_free_wordpress_comments_form(); } ?>

w pliku comments.php przed butonem submit. Wtedy pole hasła utworzą się i problem znika.

Oczywiście odinstalowanie wtyczki też załatwia sprawę.

Wtyczka ta ma również opcję aby usuwać html z komentarzy. Dzięki temu zawarte w komentarzach spamerskie linki przestają być klikalne.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.