Elementor - widgety dla firm

Elementor - widgety dla firm

Strony firmowe zawierają elementy, które służą do przedstawiania oferty i osiągnięć firmy i mają za zadanie przekonać klientów do skorzystania z usług danej firmy. Poniżej przedstawię jak w łatwy sposób zaprojektować stronę firmową przy pomocy Elementora, wtyczki współpracującej z motywem wordpress Monstroid2. Elementor oferuje szereg widgetów, które można w łatwy sposób wstawić na stronę i wypełnić własnymi danymi.

Widgety te służą do różnego przedstawiania ofert i osiągnięć firmy.

Widget Brands – pasek zawierający loga współpracowników, partnerów, klientów itd jest często używanym elementem stron firmowych. Ten widget pozwala na ustawienie logo firm w kolumnach do 6 kolumn w rzędzie. Nie jest to slider, widget jest statyczny.

Image comparison – widget tworzący slider, gdzie pokazują się 2 obrazki obok siebie. Niedawno pojawiło się rozwiązanie na stronach www w postaci podziału strony na dwie równe części – split screen. Motyw ten jest ładny i przydaje się do przejrzystego przedstawiania oferty firmy czy profilu firmy. Prócz ładnej dekoracji na stronie widget ten ma bardzo przydatne zastosowanie: salon kosmetyczny może pokazać klientkę przed i po zastosowaniu zabiegu, firma remontowa może pokazać obiekt przed i po remoncie, zastosowań może być wiele.

Widget services – widget bardzo podobny do widgetów blok z obrazem i blok z ikoną.

Widget Animated box – mniej więcej wariant powyższego widgetu services. Box z ikonką i treścią po najechaniu myszą obraca się (efekty animacyjne mogą być różne) i ukazuje drugą stronę, gdzie jest dodatkowa treść. Pamiętam taki efekt na stronach hotelowych, gdzie po najechaniu myszą na zdjęcie pokoju hotelowego, obrazek się obraca lub odjeżdża pokazując listę wyposażenia tego pokoju.

Widget Team Member ukazujący członków zespołu danej firmy lub jej działu.

2 Comments
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.