Elementor - rekomendacje

Elementor - rekomendacje

Jednym z popularnych elementów na stronach www jest sekcja rekomendacje. Nie od dziś wiadomo, że firmy szukają klientów przez polecanie i dobrze jest jeśli zadowolony klient powie o danej firmie innej osobie, która staje się potencjalnym klientem. Z drugiej strony klienci też pytają innych ludzi o dobrą firmę czy dobre usługi.

Rekomendacje są często wstawiane na stronach www. Elementor, który działa razem z zaawansowanym motywem WordPress Monstroid2, pozwala na łatwe stworzenie rekommendacji na stronie.

Element rekomendacji (Testimonials) jest to rodzaj slidera, w którym na stronie przewijają się poszczególne teksty rekomendacji. Pod tekstem można wstawić zdjęcie osoby, która wystawiła rekomendacje, imię i nazwisko tej osoby, i/lub ikonkę jak również datę.

Co ciekawe wśród widgetów dostępnych w opcjach Elementora są aż dwa, które pozwalają na wstawianie rekomendacji: Testimonials i Referencje. Czym one się różnią?

Referencje czy opinie nie są dodawane na stronę przez odwiedzających. Musi je wstawić właściciel strony lub jego webdesigner. Dlatego też oba widgety posiadają dowolną ilość elementów (items), w których dodajemy takie dane jak treść opinii, imię i nazwisko osoby, która dała opinię, zdjęcie lub ikonka, data.

Widget Referencje pozwala na wstawienie jednej referencji na stronę. Jesli chcemy dodać więcej opinii, możemy je ustawić jedna pod drugą lub obok siebie w kolumnach. Jest to widget statyczny.

Widget Testimonials działa na zasadzie slidera, czyli widzimy tylko jedną opinię, a jeśli chcemy obejrzeć drugą i następne musimy posłużyć się nawigacją slidera. Można również ustawić aby slider działał na zasadzie autoplay.

Zastanawiałam się czy element ten można wykorzystać jako slider, który przesuwa zdjęcia z napisem. Gdyby zamiast opinii wpisać np. hasła reklamowe i nie dodawać zdjęcia i nazwiska autora opinii, będziemy mieli klasyczny slider. Jednak prawdziwy slider to przesuwające się zdjęcia, które ew. stanowią tło dla napisu reklamowego. W przypadku widgetu Testimonials można dodać tło to do opinii i/lub tło do całego widgetu. Jednak tło może być tylko jedno. Czyli napisy mogą się przesuwać ale zdjęcie w tle będzie zawsze to samo.

Czy Elementor pozwala na stworzenie slidera w postaci przesuwających się zdjęć? O tym w następnym wpisie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.