Domeny

Zastanawiam się nad wyborem domeny dla tego bloga ale jeszcze nic mądrego nie wymyśliłam. Nazwa tego bloga też jest marna. Przedziwne! Internet, strony www to jest moje największe hobby, godziny spędzam przed komputerem, a do tej pory nie przyszło mi do głowy, żeby zrobić blog lub stronę na ten temat.

Po przeczytaniu rewelacyjnego, darmowego kursu Pawła Krzyworączki:
Jak wybrać domenę
sporo wiem na temat domen, a przede wszystkim jak dobierać nazwy domen.


Kiedyś zrobiłam błąd z domeną koci dom. Szkoda mi było pieniędzy. Stwierdziłam, że Kocie Dom to właściwie służy szukaniu domów dla kotów w Warszawie. Dlatego wybrałam domenę z waw. W sumie krótka, najtańsza i OK. Ktoś niestety wykupił domenę .pl i teraz jest zajęta i do odsprzedania za sporą kasę.

Zaczęłam się bawić wymyślaniem domen (zgodne z tym czego się nauczyłam na kursie Jak wybrać domenę) i sprawdzaniem czy są wolne.

Znalazłam pare ciekawych. Sama ich nie wykorzystam bo tyczą się raczej blogów na temat rozwoju osobistego, prawa przyciągania. Ostatnio takie blogi powstają jak grzyby po deszczu. Są bardzo modne.
Mój blog Pamiętanik Kociary jest trochę na ten temat. Był to kiedyś blog o kotach, ale nie miałam o czym pisać i leżał odłogiem. Teraz chcę go poświęcić tematyce psychologii, rozwoju osobistego, poprawiania relacji z ludźmi, itp.
Tytuł nie jest fortunny bo Kociara raczej kojarzy się z jakąś zdziwaczałą staruszką, która karmi koty bo jej na mózg padło. Ale może warto zmienić ten bzdurny stereotyp. W końcu ludzie dziwaczeją z jednego powodu: nuda i brak sensu życia. Trzeba znaleźć sobie zajęcie, hobby, pasję, cokolwiek. Dla ilu starych ludzi zmorą jest krótki sen. Budzą się o 6 rano i nie wiedzą co ze sobą robić. Za dużo czasu, nuda. Dlaczego nie zająć się pomaganiem zwierzętom, ludziom, społeczności lokalnej …

Nie umiem trzymać się tematu, zaczynam o jednym a kończę o drugim. Nie jestem specjalistką od domen.
Jak ktoś się chce więcej dowiedzieć polecam kurs: Jak wybrać domenę

Oto domeny które znalazłam, dziś są wolne, może ktoś je wykorzysta:
zmiennalepsze
zmiananalepsze, zmianynalepsze
spelniajmarzenia
szukajpasji
szukajcelu

Przy okazji domen z polskimi znakami. Ludzie za granicą po prostu nie mają zainstalowanych polskich znaków i będzie im trudno wypisać taką nazwę domeny.

Co do imienia i nazwiska – dobre do budowania brandingu, świetne na blog ekspercki ale nie dla każdego. Tylko dla tych, którzy mają krótki i łatwe do zapamiętania, i charakterystycznie imiona i nazwiska.
Moje się nie nadaje: za długie, z polskimi literami i w dodatku 99% ludzi je przekręca.

3 Comments
  1. Domena dla bloga powinna, wg moich obserwacji, zawierać słowa kluczowe. Trzeba więc wykombinować, czego będą szukać internauci (lub skorzystać z googlowych narzędzi, żeby sprawdzić, czego szukają) i takie wstawić do nazwy. Oczywiście blog powinien być tematyczny, bo jeśli to jest blog o wszystkim, to będzie kłopot i z domeną i wyszukiwaniem.
    Wyjątkiem mogą być blogi, których celem jest zwrócenie uwagi na osobę (coś dla artystów), wtedy imię i nazwisko to może być to.

  2. Najlepiej jednaj wybierać domeny składające sie z samych liter (bez cyfr i myślników), możliwie krótkie i zawierające słowa kluczowe. Unikać domen innych niż .pl (nawet com.pl już dziś nie ma wiele sensu).

  3. “Domena dla bloga powinna, wg moich obserwacji, zawierać słowa kluczowe.”
    Bzdura.
    Nie powinna, nazwa domeny nic nie wnosi do pozycjonowania:)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.