Długa strona na blogu - jak to zmienić

Na głównej stronie bloga wordpress i każdego innego bloga pojawiają się wpisy zaczynając od najnowszego. W miarę wstawiania nowych wpisów, starsze schodzą niżej a w końcu znikają. Można je czytać klikając na Starsze wpisy lub na kategorię.

Pierwsza strona bloga jest bardzo długa. Jej długość zależy od tego jaką ilość wpisów ustawimy. W ustawieniach bloga można określić ile wpisów będzie się pojawiało na głównej stronie bloga czy będzie to strona startowa czy strona kategorii.

Jak to zrobić?

Wejdź w zakładkę Ustawienia. Następnie w zakładkę Czytanie i tu masz rubrykę: Strony blogu wyświetlają maksymalnie. Obok jest pole formularza gdzie możesz wpisać ile wpisów ma się pojawić.

Aby strona nie była bardzo długa, warto dzielić wpis na zajawkę i całość. Dzięki temu na stronie pojawi się tylko oznaczony przez ciebie początek wpisu a resztę można przeczytać po kliknięciu na Więcej… lub na tytuł wpisu.

Jak to zrobić?

W formularzu do edycji wpisu (Edytuj) w edytorze wizulanym masz znaczek jakby 2 poziomych prostokątów. Jak najedziesz myszą pojawia sie napis: Wstaw tag Więcej… (Alt+Shift+T). Jak na niego klikniesz to w miejscu wstawienia kursora wpis zostanie podzielony na zajawkę i resztę.

W edytorze html jest  przycisk more, który służy do tego samego.

One Comment
  1. Długość wpisu to 300-500 słów krótko ale na temat .Za długi zniechęca czytającego ,moja znajoma pisze bloga o medycynie naturalnej to posty pisze bardzo długie na 800 słów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.