Darmowe motywy wordpress TemplateMonster

Darmowe motywy wordpress TemplateMonster

Jakiś czas temu na blogu pojawiła się seria wpisów poświęconych motywowi od TemplateMonster, na podstawie którego zrobiłam projekt naszego portfolio. Podczas dopasowania templatki do potrzeb tej strony zapoznałam się z jej zaletami i możliwościami. Także zauważyłam wady motywu, na które należałoby zwrócić uwagę deweloperom podczas następnej aktualizacji produktu. Ich poprawienie sprawiłoby, że ten motyw będzie jeszcze bardziej wygodny dla użytkowników.

Podczas testowania motywu zwróciłam uwagę na jego kluczową cechę – oparcie o framework, który znacznie rozszerza możliwości produktu. To Cherry Framework – darmowe rozszerzenie dla WordPress, którego obecna wersja jest 4.0. Został stworzony przez specjalistów z TemplateMonster, a więc jest stosowany praktycznie we wszystkich motywach producenta. Wyjątek stanowią tylko templatki rozpowszechniane na licencji GPL.

Jeśli nie spotkaliście jeszcze Państwo z Cherry Framework, ale chcielibyście zapoznać się z nim bliżej, dzisiejszy wpis będzie ciekawy dla was. Opowiemy w nim o dwóch darmowych motywach ze strony TemplateMonster, które zbudowane są w oparciu o najnowszą wersję tego frameworku. One są responsywne, kompatybilne z przeglądarkami internetowymi, mają poprawny kod wykonany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Więcej szczegółów w opisach poniżej.

Motyw Stone

darmowy motyw wordpress templatemonsterTemat tego motywu związany jest z wyposażeniem wnętrz, dlatego zaciekawi on firmy pracujące w tej branży.  Jednak nie ma przeszkód aby zastosować tę templatkę dla innych celów.

Paczka z motywem zawiera niezbędne pliki PSD, co pozwala szybko zmodyfikować wygląd strony dla własnych potrzeb.

Główny akcent w projekcie motywu położony jest na  grafikę dobrej jakości i typografię.

Oprócz tego na stronie głównej znajduje się duży suwak reprezentujący prace firmy. Można tu także znaleźć informację o realizowanych usługach, klientach oraz jak skontaktować się z przedstawicielami firmy. A jeśli tej informacji nie będzie, za pomocą rozwijanego menu można dostać się do innych podstron.

Dzięki oparciu o Cherry Framework motyw zawiera szereg wbudowanych wtyczek i widgetów, rozszerzających jego możliwości. Dzięki nim templatka posiada następujące opcji: wygodny kalendarz, rozwijane menu,  funkcjonalną galerię, przyciski mediów społecznościowych, chmurę tagów itd.

W razie potrzeby liczbę tych opcji można rozszerzyć, gdyż motyw jest kompatybilny do popularnych rozszerzeń dostępnych w repozytorium WordPress.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.4.x
Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.5.x
Cherry Framework wersja: 4.0
Bootstrap: 3.3.5
Animacja: HTML plus JS, Parallax
Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Sliced PSD, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Social Options,
Tabs, Tag Cloud, Tooltips, MegaMenu
Język: Angielski

DEMO

Do pobrania

 

Motyw CherryFramework

54803-original-cherryMotyw ten nazywa się Cherry Framework, ponieważ jest „wzorową” templatką opartą o wcześniej wspomniany framework. Dzięki temu projekt motywu zbudowany tak, aby móc pokazać wszystkie możliwości wersji 4.0. Przez to właśnie on może być trochę obciążony elementami graficznymi oraz animacjami.

Jednak nie ma żadnej przeszkody aby wyłączyć niepotrzebne opcji w sekcji Cherry Framework, która pojawi się po instalacji motywu.

Jak i w przypadku z motywem Stone, podana templatka zawiera szereg opcji bazujących się na wbudowanych wtyczkach i widgetach.

Wchodzą one w zestaw Cherry Framework, dlatego można nimi zarządzać przy pomocy wspólnego menu. Przy tym każda wtyczka z rodziny Cherry (a ich są 12), jest niezależna od frameworku, co pozwala używać ich osobno w innych motywach.

Do ogólnych opcji motywu można dodać wsparcie fontów Google, wsparcie Retina, przyjazność dla SEO, zgodność kodu ze standardami W3C, responsywność. Paczka z templatką zawiera także pliki PSD i
rozbudowaną dokumentację.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.4.x
Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.5.x
Cherry Framework wersja: 4.0
Bootstrap: 3.3.5
Animacja: HTML plus JS, Parallax
Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Sliced PSD, Calendar, Categories Accordion,
Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google
Web Fonts, Social Options, Tabs, Tag Cloud, Tooltips
Język: Angielski

DEMO

Do pobrania

 PS. Ważne jest, że darmowe motywy Template Monster można wykorzystać tylko do celów edukacyjnych. Czyli nie można na ich podstawie wykonać własnej strony www, ani strony dla klienta. W praktyce oznacza to, że służą tylko do zapoznania się z produktem, np. zainstalowane na dysku przy pomocy xampa.

6 Comments
  1. Dzięki za ciekawe motywy. Niedługo będę przebudowywać swoje portfolio, więc się przydadzą 🙂

  2. Bardzo ładne motywy, dziękuję za linki i tak piękny ich opis 🙂 najbardziej przypadł mi do gustu motyw Cherry Framework i zamierzam go użyć na jednej ze swoich stron. Bardzo mnie cieszy, że jest on darmowy. Pozdrawiam.

  3. Wspaniałe motywy, rzetelny opis i w dodatku linki do pobrania szablonów za darmo. Wielkie dzięki!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.