Czy wiesz jak zainstalować bloga 2 kliknięciami myszy

Jeśli nie chcesz bawić się w instalację bloga wordpress samemu, masz łatwe narzędzie, które zrobi to za ciebie. Tym narzędziem jest Fantastico, oferowane przez niektóre firmy hostingowe, np. Host Then Profit . Umożliwia kilkoma kliknięciami myszy zainstalowanie bloga czy strony www w innym systemie, sklepu internetowego itp.

Warto się nauczyć instalacji bloga samemu, tworzenia bazy danych itp. Ale może chcesz mieć bloga szybciej, już teraz?

Jak stworzyć bloga kilkoma kliknięciami myszy przy pomocy Fantastico?

  1. rejestrujesz konto w Host Then Profit, zakładasz konto jak pokazałam w serii wideo – Jak założyć bloga 
  2. wchodzisz do cpanelu – aby wejść do cpanelu wpisz nazwę swojej domeny a następnie /cpanel, logujesz się loginem i hasłem nie do głównego konta lecz do konta utworzonego dla twojej domeny
  3. w cpanelu wybierasz Fantastico
  4. z długiej listy możliwości wybierasz wordpress, wypełniasz prosty formularz, gdzie wpisujesz: czy blog ma być zainstalowany w katalogu głównym czy innym, podajesz wymyślasz sobie jakiś login i hasło, dodajesz też jakiś nick i wpisujesz opis swojego bloga.
  5. klikasz Instal WordPress i już masz bloga

Na Host Then profit Fantastico zainstaluje ci bloga w wersji angielskiej. Ale w bardzo prosty sposób można doinstalować polską wersję.

Jeśli chcesz mieć więcej stron i blogów wystarczy przy kolejnej instalacji wybrać instalację w katalogu – Install in directory. Musi to być katalog, który jeszcze nie istnieje. Fantastico sam go utworzy. Warto później utworzyć subdomenę dla tego katalogu.

Jak popatrzymy na Fantastico w Host Then Profit ma on ogromne możliwości. Można zainstalować CMSy jak Drupal, Joomla 1.5, Mambo, PHP nuke i sporo innych. Można też zainstalować forum phpBB, sklepy internetowe jak OS Commerce, Zen Cart, platformę elerningową Moodle + niesamowitą ilość różnych innych rodzajów stron www.

Fantastico na HPO zainstaluje wersję angielską ale spolszczenie nie jest trudne. W przypadku joomli i tak musimy pobrać sobie spolszczenie i zainstalować. Po prostu się instaluje tak jak wtyczkę. Natomiast w przypadku wordpressa wystarczy pliki spolszczenia wstawić na serwer i zmienić jedną rzecz w plikach wordpressa.

Tak mi się to spodobało, że jutro zainstaluje sobie bloga tą metodą i nakręcę wideo z instruktarzem. Wyprobuj Fantastico bo warto.

 

 

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.