Co zrobić jeśli templatka wordpressa nie czyta widgetów

Czasami się zdarza, że motyw WordPressa nie czyta widgetów. Widgety są bardzo przydatną częścią wordpressa i zwiększają jego funkcjonalność.

Jak zrobić kolumnę bloga, która czyta widgety.

W WordPress kolumnę tworzy jakakolwiek treść zawarta w pliku sidebar.php i przywołana przez funkcję  get_sidebar(). Jest to zawartość, która ma się wyświetlać po prawej lub po lewej stronie głównej kolumny. Plik sidebar.php zawiera kod, który sprawia, że skórka czyta widgety. Dlatego motyw musi zawierać przynajmniej jedną kolumnę czytającą widgety.

Jak to zrobić

  1. plik index.php musi zawierać kod <?php get_sidebar(); ?> w miejscu gdzie powinna pojawić się kolumna
  2. plik sidebar.php musi zawierać kod <?php if (!function_exists(‘dynamic_sidebar’) || !dynamic_sidebar()) : ?>, który czyta widgety, w tym miejscu gdzie mają wyświetlać się widgety
  3. poniżej wstaw kod <?php wp_get_archives(); ?> który wyświetli zawartość jeśli użytkownik nie utworzył jeszcze widgetów, następnie wpisz kod <?php endif; ?> aby zamknąć pentlę.
  4. plik functions.php  musi zawierać kod <?php if(function_exists(‘register_sidebar’)) {register_sidebar();} ?>
  5. najprościej zapisać na dysku jakąś skórkę wordpressa i podejrzeć jak wyglądają plik sidebar.php  i functions.php
  6. pamiętaj aby zrobić backup plików skórki przed wprowadzaniem jakichś zmian. Zgraj katalog z plikami skórki na dysk przy pomocy ftp i zrób jego kopię. Jeśli coś popsujesz będziesz mógł dograć dobry plik z kopii zapasowej

 

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.